wtorek, 01 grudnia 2020r.

Muzyczna podróż na Kubę. W kinie plenerowym

Data publikacji: 2020-07-07 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-07 09:50
Muzyczna podróż na Kubę. W kinie plenerowym
 

We wtorki i czwartki można się wybrać do zamkowego kina plenerowego. Seanse odbywają się tu pn. "Zamkowe Noce Filmowe Kina Zamek – muzycznie, nie pandemicznie". Bilety na pokazy kosztują 5 złotych - do nabycia online na stronie internetowej zamku lub bezpośrednio przed pokazem, w punkcie kasowym czynnym na godzinę przed projekcją.

7 lutego (wtorek) zostanie pokazany film "W rytmie Kuby". To muzyczna podróż na Kubę i zderzenie hawańskich rytmów z gorącym jazzem najlepszych muzyków z Nowego Orleanu. Oto bowiem słynny nowoorleański zespół Preservation Hall Jazz Band wyrusza na Kubę, aby dotrzeć do muzycznych korzeni jazzu. Podróż jest pretekstem do wspólnego grania z najlepszymi kubańskimi muzykami i wtopienia się w gorącą i pełną muzycznych wibracji atmosferę hawańskich ulic.

Na czwartek (9 bm.) zaplanowany jest film pt. "Boska Florence" z Meryl Streep i Hugh Grantem. Główna bohaterka, Florence Foster Jenkins, kochała muzykę ponad życie, niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie to jej się udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego, udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty.

(MON)

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ