środa, 25 listopada 2020r.

Rusza zamkowe kino plenerowe. Bilety – 5 złotych

Data publikacji: 2020-06-15 10:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-15 16:04
Rusza zamkowe kino plenerowe. Bilety – 5 złotych
 

"Zamkowe Noce Filmowe Kina Zamek – muzycznie, nie pandemicznie" - pod takim tytułem od wtorku (16 czerwca) będą się odbywały plenerowe seanse na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Filmem rozpoczynającym to wydarzenie jest portret Nicka Cave'a - pt. "20 000 dni na Ziemi". Początek seansu o godz. 22. Bilety na pokazy kosztują 5 złotych (do nabycia online na stronie internetowej zamku lub bezpośrednio przed pokazem, w punkcie kasowym czynnym na godzinę przed projekcją).

"20 000 dni na Ziemi" to film z 2014 roku. Tytułowe 20 000 to numer dnia w życiu Nicka Cave'a, podczas którego opowiada o swoim życiu. Jest to niezwykły i fascynujący portret artysty. Widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali, choćby Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

W najbliższy czwartek na dziedzińcu zamkowym zostanie pokazany film pt. "Gimme Danger". Głównym bohaterem będzie w nim Iggy Pop.

Uwaga! Wszystkich widzów obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia - dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej zamku, natomiast w papierowej będzie je można otrzymać przed seansem w punkcie kasowym i przy wejściu.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ