Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Muzyczna gala w Berlinie. Wystąpiła tam szczecińska wiolonczelistka

Data publikacji: 2021-09-10 20:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-10 20:28
Muzyczna gala w Berlinie. Wystąpiła tam szczecińska wiolonczelistka
Na zdjęciu: (od lewej) - Víkingur Ólafsson, Hildur Guðnadóttir, Hania Rani i Dobrawa Czocher. Fot. Julia Schoirer  

Prestiżowa firma fonograficzna "Deutsche Grammophon" zorganizowała coroczną galę przedstawiająca artystów, których płyty są i będą wydawane przez tę firmę. Na uroczystości pn. "New Repertoire Label Night", która odbyła się w nowo otwartym ogrodzie i sali muzycznej Haus Zenner w berlińskim parku Treptower, wystąpiła szczecińska wiolonczelistka Dobrawa Czocher (w duecie z pianistką Hanią Rani). Wśród gości była też zdobywczyni statuetki Oscara za muzykę do filmu "Joker" - Hildur Guðnadóttir.

Impreza z udziałem gwiazd, ale przede wszystkim z ciekawą oprawą muzyczną, czyli występami pianisty Víkingura Ólafssona i wspomnianego duetu kompozytorsko - wykonawczego Hani Rani i Dobrawy Czocher, podkreśliła mocne zaangażowanie wytwórni we współczesną scenę muzyki klasycznej.

- To była przyjemność zebrać razem naszych artystów i gości, szczególnie w tym wspaniałym nowym miejscu. Współczesny katalog "Deutsche Grammophon" stał się miejscem docelowym dla każdego, kto szuka niesamowitej kreatywności - mówił Christian Badzura z "Deutsche Grammophon".

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ