Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Morze sera” w Trafostacji Sztuki

Data publikacji: 29 listopada 2023 r. 22:50
Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia 2023 r. 09:44
„Morze sera” w Trafostacji Sztuki
 

TRAFO Trafostacja Sztuki przy ul. św. Ducha w Szczecinie zaprasza w czwartek 30 listopada na otwarcie wystawy „Morze Sera”. W programie wydarzenia, które rozpocznie się o 18, andrzejkowy wieczór performatywny.

Tytuł wystawy zainspirowała paranaukowa teoria o wpływie spożywania określonych gatunków sera na intensywność doświadczeń sennych. Ekspozycja skupia się na tym, jak to, co konsumujemy, kształtuje wyobraźnię, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym. Co sprawia, że sny potrafią być niezależne od naszych deklaracji i światopoglądów, jaka kulinarna logika kryje się w naszych marach i koszmarach?

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wieczór andrzejkowy, skomponowany z performansów Barbory Kleinhamplovej oraz Jana Matýska. Podczas wernisażu będzie można wziąć udział we wróżeniu z wosku przygotowanego przez Gideona Horvátha, posłuchać piosenek śpiewanych przez Marię Lukačovą czy być świadkiem sesji tyromantycznej autorstwa Gregora Rozańskiego.

W wystawie udział biorą: Kateryna Aliinyk, Adrian Altman, Karolina Gołębiowska, Hubert Gromny, Gideon Horvath, Jakub Jansa, Barbora Kleinhamplová, Eva Koťátková, Marie Lukačova, Angelina Mass, Jan Matýsek, Zsolt Miklósvölgyi & Dominika Trapp, Ola Nenko, Ala Savashevich, Anastasia Sosunova, Dominika Olszowy, Rafał Żarski. Kuratorami pokazu są Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Piotr Sikora. Produkcję koordynowali: Dominika Głowala i Andrzej Witczak (TRAFO) oraz Zuzana Belasová i Sasa Vitov (MeetFactory). Autorem identyfikacji wizualnej jest Kiju Klejzik.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zabawne
2023-12-01 08:57:24
Ponad 50% nazwisk to Żydzi... Jak to się ma do statystyk populacyjnych?
Janeczka
2023-11-29 23:21:18
nie spuszczę wody i sobie powróżę z brązowego placka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA