Sobota 15 maja 2021r. 

Młodzież ożywi aleję kwiatową. W ramach warsztatów

Data publikacji: 2020-07-13 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 00:07
Młodzież ożywi aleję kwiatową. W ramach warsztatów
 

Szczeciński Teatr Kana organizuje bezpłatne warsztaty artystyczne, dla młodzieży w wieku 15 – 18 lat, pn. „Paradeplatz, czyli zegar, który zawsze będzie wskazywał złą godzinę”. Zajęcia odbędą się między 17 a 30 sierpnia. Zapisy już trwają.

Co jest zaplanowane w trakcie dwutygodniowych zajęć?

- Podczas projektu przeprowadzimy śledztwo teatralne. Wykonamy pracę reporterską, poszukując historii indywidualnych, starych kadrów i dokumentów związanych z aleją kwiatową w Szczecinie. Przywrócimy pamięć tego miejsca, ale podejmiemy także próbę stworzenia alternatywnej historii oraz zadamy pytania o jego funkcjonalność i dostępność dla mieszkańców - informuje Paula Rudź z teatru. - Spróbujemy opisać szczeciński deptak z każdej strony, wykorzystamy reportaż, przyjrzymy się warstwie muzycznej i audiosferze, obrazom i fotografiom, na których został uwieczniony, a wszystkie odkrycia zamkniemy w instalacji artystycznej, o której kształcie zdecydują uczestnicy. Zapoznamy się z zasadami, technikami i narzędziami pozyskiwania informacji, poznamy podstawy zasad etycznych badacza, sposoby odróżniania prawdy od fikcji, faktów od opinii. Zgłębimy również pojęcie instalacji w przestrzeni miejskiej oraz teatralnej, poszukamy relacji pomiędzy obiektem, ciałem a przestrzenią. Z obrazów, dźwięków i słów utkamy mozaikę, która w końcu ożywi aleję kwiatową.

W trakcie dwóch tygodni zaplanowane są warsztaty: reportersko-performatywne, scenograficzne, muzyczne i fotograficzne. Kadrę instruktorską tworzą: Karolina Sabat, Paula Rudź, Zuzanna Marczak, Bartłomiej Orłowski oraz Piotr Nykowski.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod linkiem: https://linkd.pl/zkk2

(MON)

 

Komentarze

Paradeplatz
2020-07-13 23:49:55
- Trzaskowski odpadł, możecie już mówić po polsku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ