wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Kultura > Z perspektywy młodych ojców. Spektakl Teatru Kana

Z perspektywy młodych ojców. Spektakl Teatru Kana

Z perspektywy młodych ojców. Spektakl Teatru Kana
Data publikacji: 2020-06-23 09:07
Wywietleń: 673 460346

Z okazji Dnia Ojca szczeciński Teatr Kana zaprasza we wtorek (23 czerwca), na godz. 19, na spektakl pt. "Projekt: Ojciec", który transmitowany będzie na żywo na na kanale YouTube oraz na stronie internetowej teatru: www.kana.art.pl. Dostęp do transmisji będzie bezpłatny. Dla chętnych istnieje możliwość zakupienia biletu dobrej woli o wyjściowej cenie 5 złotych (online przez stronę internetową teatru). - Teatr szykuje kolejne niespodzianki dla widzów, z poszanowaniem ich bezpieczeństwa i komfortu. Nadal nie spotykamy się na żywo w teatrze, a bardzo tęsknimy za byciem razem i wspólnym przeżywaniem emocji - informuje Ewa Szostakowa z Kany. - Z okazji Dnia Ojca zagramy na deskach teatralnych "Projekt: Ojciec", niestety, nadal do pustej widowni. Jednak za sprawą live streamingu - będziemy mogli zagrać na żywo dla widzów przed ekranami komputerów i innych nośników, a po spektaklu spotkać się z nimi na platformie Zoom, by porozmawiać. Podobnie 2 lipca chcielibyśmy zaprosić do udziału w tej samej formule w spektaklu "Na Lighcie" - zagramy spektakl na żywo, a po nim zaprosimy na spotkanie.

"Projekt: Ojciec" to autorski projekt teatralny. 

- W spektaklu chcemy opowiedzieć o tym, jak młodzi mężczyźni odnajdują się dzisiaj w roli ojców, co daje im doświadczenie ojcostwa, czy i w czym różnią się od swoich partnerek w podejściu do wychowywania dzieci, czy udaje im się godzić obowiązki rodzicielskie z zarabianiem na utrzymanie rodziny - mówi reżyser, Mateusz Przyłęcki. - Chcemy się przyjrzeć temu, jakie są oczekiwania wobec ojców (ze strony ich rodzin i społeczeństwa) i czy ojcowie są w stanie im sprostać. Chcemy też poruszyć temat praw ojca - czy są sytuacje, w których ojcowie są traktowani gorzej niż matki, czy państwo wspiera ojców w realizowaniu ich obowiązków rodzicielskich. "Projekt: Ojciec" jest "odpowiedzią" na "Projekt: Matka" – spektakl, który ukazuje doświadczenia rodzicielstwa z perspektywy mam. W trakcie rozmów z publicznością okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na opowiedzenie o doświadczeniu bycia rodzicem z perspektywy młodych ojców. Pragniemy, żeby spektakl oraz towarzyszące mu warsztaty i spotkania pomogły oswoić przyszłych ojców z doświadczeniem ojcostwa oraz stały się wsparciem dla mężczyzn, którzy są już ojcami i na co dzień doświadczają różnych trudności z tym związanych. Chcemy uświadomić i uwrażliwić społeczeństwo na istotne tematy związane z ojcostwem oraz upowszechniać pozytywne wzorce świadomego, zaangażowanego ojcostwa.

Obsada przedstawienia: Tomasz Grygier, Krzysztof Sanecki, Piotr Starzyński
.

(MON)

Fot. Poza Okiem

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie