Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Manga, kryminał, rękodzieło. Spotkanie z Bednarkiem

Data publikacji: 15 stycznia 2023 r. 14:21
Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2023 r. 15:21
Manga, kryminał, rękodzieło. Spotkanie z Bednarkiem
We wtorek w ProMediach spotkanie z z autorem kryminałów Adrianem Bednarkiem. Fot. MBP.  

Ciekawe propozycje ma na drugą połowę stycznia ProMedia - filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Ucieszą się miłośnicy mangi, kryminałów i rękodzieła.

W poniedziałek 16 stycznia, o godz. 17.30 w ProMediach odbędzie się spotkanie „Nasze pierwsze mangi” (Isekai – Klub Miłośników Mangi). Będzie rozmowa o mangach wydawanych w Polsce – o mangowej prehistorii, ale i o przyszłość komiksów japońskich. To okazja, by wybrać się w podróż w przeszłość do mangowych początków polskich lat 90., posłuchać o pierwszych polskich wydawnictwach mangowych, jak JPF czy Waneko, dowiedzieć się, jakie tytuły podbijały serca czytelników 10, 20, 30 lat temu.

17 stycznia (wtorek) o godz. 18 w ProMediach odbędzie się spotkanie z autorem kryminałów Adrianem Bednarkiem - „Mrok umysłu seryjnego zabójcy”. Rozmowę z gościem poprowadzi Artur Niewczas. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Adrian Bednarek od lat zafascynowany jest tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. Wielki fan sportu żużlowego, nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane, czarne charaktery. Wtorkowe wydarzenie odbędzie się w ramach przedsięwzięcia „Zobacz i usłysz kulturę!”.

Od nowego roku biblioteka zaprasza też na cykl bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych dla dorosłych „Coś z niczego”, z zastosowaniem recyklingu i upcyklingu. Uczestnicy tworzą różne rzeczy, zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne – wszystko w duchu zero waste. Pierwsze zajęcia w ProMediach odbędą się 18 stycznia (środa) o godz. 16.00. Na początku wszyscy chętni nauczą się robić wiklinę papierową. Będą skręcać rurki z gazet, które wykorzystają do wyplatania koszyków na kolejnych zajęciach. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 91 506 50 56 lub osobiście w Filii nr 54. (K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA