Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkańcy Bezrzecza pytają: Co dalej z budynkiem po bibliotece?

Data publikacji: 03 stycznia 2023 r. 13:48
Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia 2023 r. 22:33
Mieszkańcy Bezrzecza pytają: Co dalej z budynkiem po bibliotece?
Budynek popada w ruinę.  

Budynek po byłej bibliotece u styku ulic Koralowej i Zaściankowej niszczeje - alarmują nasi Czytelnicy z Bezrzecza. Szkoda, bo mimo swoich lat ma wielki potencjał i mógłby służyć np. jako Centrum Kultury.

Na Bezrzeczu przez lata funkcjonowała biblioteka umiejscowiona w budynku znajdującym się u zbiegu ulic Koralowej i obecnie modernizowanej ulicy Zaściankowej. Ponad 10 lat temu budynek należał do Urzędu Marszałkowskiego, a zarządzała nim Książnica Pomorska, posiadająca tam swoją filię.

Ta ostatnia instytucja, mimo że kojarzona szeroko z książkami, to jednak obrała inny kierunek swojej działalności. Owszem, nadal prowadzą wypożyczalnię i czytelnię, ale nastawiają się bardziej na obsługę szkół wyższych, których w naszym mieście nie brakuje i co roku przybywa studentów potrzebujących nowoczesnego i aktualnego zaplecza naukowego, jakim są również różnego rodzaju publikacje i wydawnictwa - w tym multimedia.

W tej sytuacji nie dziwi fakt, że dyrekcja Książnicy Pomorskiej wyszła z założenia, że właściwą jednostką ds. obsługi biblioteki będzie Miejska Biblioteka Publiczna posiadająca w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-01-2023

 

Tekst i fot. Krzysztof Żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Baca
2023-01-03 20:40:46
Nie ma pomysłu poprzedni zarządca?
Pantadek wolodyjowsk
2023-01-03 15:22:57
Mówiąc brutalnie im mniej budżetówki do utrzymania tym mniejsze zadłużenie gminy lub miasta. Studenci kupują podręczniki , kserują. Co roku jest nowe wydanie. Biblioteki miejskie to obecnie wypożyczalnie kryminałów lub powieści.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA