Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Lucia Mugnolo w Willa Lentza

Data publikacji: 16 grudnia 2023 r. 09:28
Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2023 r. 10:28
Lucia Mugnolo w Willa Lentza
 

W Galerii Willa Lentza przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie w sobotę 16 grudnia godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii urodzonej w Neapolu Lucii Mugnolo. Wstęp wolny.

Absolwentka Officine Fotografiche di Roma na wystawie w Szczecinie zatytułowanej „W poszukiwaniu decydującego momentu”, przedstawi rozmaite i nieoczywiste oblicza stolicy włoskiej Kampanii w kilku rozdziałach, ukazujących zarówno samych neapolitańczyków, konteksty ich życia codziennego przeplatanego ekscytującymi imprezami sportowymi, szalonymi festynami, sztuką wysoką i relaksem związanym z morzem, nad którym króluje nieprzenikniony Wezuwiusz.

Artystka prezentując swoje zdjęcia zabierze oglądających na wyprawę do nieujarzmionego miasta i z perspektywy insidera zaproponuje subiektywne archiwum skomponowane z chwil i obrazów ukazujących fragmenty przebogatej i wielowymiarowej tożsamości Neapolu.

Kuratorem wystawy będzie Marta Wróblewska - menedżerka kultury, która współpracowała w Neapolu z prestiżowymi instytucjami, takimi jak: Madre, Museo d’Arte Contemporanea Donnaregina, Fondazione Morra, Ipogeo dei Cristallini, a także Gustav-Seitz-Museum w Trebnitz (Niemcy), Mark Rothko Center w Daugavpils (Łotwa), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA