Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Neapol w Szczecinie

Data publikacji: 15 grudnia 2023 r. 22:42
Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2023 r. 23:42
Neapol w Szczecinie
 

W sobotę (16 grudnia 2023, godz. 17:00) w Galerii Willa Lentza odbędzie się wernisaż wystawy fotografii urodzonej w Neapolu Lucii Mugnolo. Absolwentka Officine Fotografiche di Roma na wystawie w Szczecinie, którą opatrzyła tytułem „W poszukiwaniu decydującego momentu”, przedstawi rozmaite i nieoczywiste oblicza stolicy włoskiej Kampanii w kilku rozdziałach, ukazujących zarówno samych neapolitańczyków, konteksty ich życia codziennego przeplatanego ekscytującymi imprezami sportowymi, szalonymi festynami, sztuką wysoką i relaksem związanym z morzem, nad którym króluje nieprzenikniony Wezuwiusz.

Artystka prezentując swoje zdjęcia zabierze oglądających na wyprawę do nieujarzmionego miasta i z perspektywy insidera zaproponuje subiektywne archiwum skomponowane z chwil i obrazów ukazujących fragmenty przebogatej i wielowymiarowej tożsamości Neapolu.

Kuratorem wystawy jest Marta Wróblewska - menedżerka kultury. Oto fragment jej wypowiedzi na temat wystawy Lucii Mugnolo: "Będąc spadkobierczynią powojennej włoskiej szkoły fotografii, Lucia Mugnolo dokumentuje rzeczywistość w formie zasadniczo obiektywnych notatek fotograficznych, które jednakże cechuje spora doza empatii dla tematu i modela, a także głębokie wyczucie zarówno tej wyrafinowanej, jak i tej z pozoru banalnej estetyki. Wszystko zaś doprawione jest osobliwą szczyptą ironii i dystansu tak charakterystycznych dla neapolitańskiej kultury długiego trwania, opierającej się ulotnym trendom politycznym czy społecznym."

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA