Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Laureaci Konkursu Chopinowskiego w Szczecinie! Zagrają zdobywcy 2. i 4. miejsca

Data publikacji: 2021-10-27 15:40
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 10:43
Laureaci Konkursu Chopinowskiego w Szczecinie! Zagrają zdobywcy 2. i 4. miejsca
Kyohei Sorita Fot. archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina  

Kyohei Sorita z Japonii, Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy oraz Słowenię, a także Jakub Kuszlik z Polski – trójka wybitnych pianistów - laureatów Konkursu Chopinowskiego wystąpi w sali symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncerty odbędą się 3, 5 i 9 listopada.

- Laureaci tegorocznego Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina staną na naszej estradzie, zarówno w solowych recitalach, jak i z orkiestrą. Zaprezentują nam wybrane przez siebie utwory wielkiego, polskiego kompozytora, których wykonanie spotkało się z tak wielkim uznaniem. Mamy nadzieję, że koncert w Szczecinie stanie się wspaniałym wspomnieniem, które naszym gościom, na pewno wciąż przepełnionym nieopisanymi emocjami, pozostanie na zawsze w pamięci - informuje Rafał Ceglarek, specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami w filharmonii.

Jako pierwszy w Szczecinie zaprezentuje się Kyohei Sorita, który zajął drugie miejsce w konkursie. W szczecińskiej filharmonii wystąpi w przyszłym tygodniu w środę (3 listopada) z solowym recitalem. Z kolei dwa dni później (5 listopada, piątek) w koncercie fortepianowym f-moll z orkiestrą symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zagra Alexander Gadjiev, który również zajął drugie miejsce w Konkursie Chopinowskim. Jedyny Polak w gronie laureatów imprezy, czyli zdobywca czwartego miejsca, Jakub Kuszlik, 9 listopada wystąpi z solowym recitalem w naszej filharmonii.

Mecenasem koncertów Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego w Filharmonii w Szczecinie jest Lesław Siemaszko. 

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ