sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Książnica Pomorska w wakacje

Książnica Pomorska w wakacje

Książnica Pomorska w wakacje
Data publikacji: 2016-06-30 09:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 2114 141365

W czwartek o godz. 17 w sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Strachowską pod hasłem "Opowieść fotograficzna ze stepów Mongolii". Jej wystawę "W siodło i przez step" można oglądać do 30 sierpnia w łączniku KP. Na kolejne dni zaplanowane są następne wernisaże.

I tak 5 lipca o godz. 17 w Sali pod Piramidą będzie można wziąć udział w wernisażu rysunku i plakatu Leszka Żebrowskiego. Sam artysta komentuje to tak: "To jedna z najważniejszych moich wystaw. Zdaję sobie sprawę, że rysunek ze względu na trudności, wymagające od artysty pewnych niemodnych dziś umiejętności, nie króluje na salonach wystawienniczych XXI wieku, niemniej ten sposób obrazowania jest mi szczególnie bliski. Uważam, że rysując twarze, portrety, maski, można powiedzieć coś ważnego o człowieku". Rysunki będą dostępne w KP do 30 lipca.

7 lipca także o godz. 17 w Sali Kolumnowej rozpocznie się wernisaż wystawy Barbary Arsoby-Haddaji "Fotoimpresje z Wietnamu, Laosu i Birmy". Barbara Arsoba–Haddaji, szczecinianka, od kilku lat jest mieszkanką Kalisza Pomorskiego. To organizatorka wielu  wystaw, promocji książkowych i spotkań autorskich. Uwielbia podróże, poznawanie innych kultur i ludzi. Po lekturze (lata 80.) książki „Tunes, Tunes” Ewy Szumańskiej zaczęła marzyć o Tunezji. 20 lat później okoliczności życia sprawiły, że mogła przemierzać Tunezję wzdłuż i wszerz. Była tam kilkanaście razy. Obecna wystawa jest próbą „dotknięcia” krajów Azji południowo-wschodniej - Wietnamu, Laosu i Birmy.

(as)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy