Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Liniowe korekty na lato

Data publikacji: 29 czerwca 2016 r. 09:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Liniowe korekty na lato
 

Szczeciński ZDiTM wprowadza kolejne korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie wakacji. Zaczną one obowiązywać od 1 lipca. Na prośbę pasażerów przywrócona zostanie linia pospieszna G. Dzięki dodatkowym środkom z budżetu miasta mieszkańcy Wielgowa i pacjenci szpitala w Zdunowie będą mieli łatwiejszy dojazd także latem. Na początku lipca zmiany także na liniach autobusowych 61, 62, 87, 528, 536, B, 107.

* Linia 87 - nastąpi zmiana trasy (powrót na stałą trasę) linii i zmiana rozkładu jazdy, w okresie 1.07 - 31.08. Linia kursować będzie na stałej trasie z Podbórza do przystanku Owocowa Dworzec. Od przystanku Plac Zwycięstwa linia pojedzie przez Bramę Portową, Aleję 3 Maja do ulicy Owocowej – nowy przystanek „Owocowa Dworzec” za nową kładką łączącą Dworzec Główny z ulicą Owocową. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Brama Portowa” (przy dawnej Galerii Centrum), „Plac Zawiszy” i końcowy „Owocowa Dworzec. W kierunku na Podbórz linia pojedzie ulicami: Owocową, Nową, Dworcową do Bramy Portowej i dalej od przystanku Placu Zwycięstwa do Podbórz dotychczasową trasą. Obowiązują przystanki „Owocowa Dworzec”, „Plac Tobrucki” (wspólny z linią 3), „Brama Portowa” (wspólny z linią 9). Likwidacji ulegają przystanki dla linii 87 „Wyszyńskiego” (w obu kierunkach), „Dworcowa” (oba kierunki) i „Dworzec Główny”.

* Linia 62 – od 1 lipca nastąpi zmiana trasy linii i rozkładu jazdy. Linia kursować będzie z Pl. Zwycięstwa do Ustowo Auchan ze zmienioną trasą.

Od przystanku "Reda" w kierunku Ustowo Auchan, linia pojedzie ulicami: Krakowską, Bronowicką, Janiny Smoleńskiej ps. Jachny, Husarów, Cukrową do przystanku "Radomska " i dalej swoją trasą. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Bronowicka”, „Ogrody Malwa”, „Cmentarz Zachodni”, „Smoleńskiej”, „Cukrowa”.

W kierunku przeciwnym od przystanku "Cukrownia nż" linia pojedzie ulicami; Cukrowa, Husarów, Janiny Smoleńskiej ps. Jachna, Bronowicka, Krakowska. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: Cukrowa, Smoleńskiej, Cmentarz Zachodni, Ogrody "Malwa", Bronowicka a następnie przystanek "Reda" i dalej swoja trasą.

* Linia 61 (do 30.06 na starej trasie do Dworca Głównego) od 01.07 nastąpi zmiana trasy linii i rozkład jazdy. Kursować będzie z Podjuch do przystanku Owocowa Dworzec. Od przystanku Plac Zwycięstwa linia pojedzie przez Bramę Portową, aleję 3 Maja do ulicy Owocowej – nowy przystanek „Owocowa Dworzec” przed nową kładką łączącą Dworzec Główny z ulicą Owocową. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Brama Portowa” (przy dawnej Galerii Centrum), „Plac Zawiszy” i końcowy „Owocowa Dworzec”. W kierunku Podjuch linia pojedzie ulicami: Owocową, Nową, Dworcową do Bramy Portowej i dalej od przystanku Placu Zwycięstwa do Podjuch dotychczasową trasą. Obowiązują przystanki „Owocowa Dworzec”, „Plac Tobrucki” (wspólny z linią 3), „Brama Portowa” (wspólny z linią 9). Częstotliwość kursowania linii oraz okresy obowiązywania organizacji przejazdów pozostają bez zmian. Likwidacji ulegają przystanki dla linii 61 „Wyszyńskiego” (w obu kierunkach), „Dworcowa” (oba kierunki) i „Dworzec Główny” przy starej kładce.

* Linia B od 1 lipca poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.

* Linia F zostaje zawieszona.

* Linia 107 od 1 lipca w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8 minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10 minutową w godzinach poza szczytem; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Od 1 lipca ZDiTM wprowadza skomunikowanie autobusów nocnych. Na linii 535 odjazd z Krzekowa w kierunku Stolca 0:33 z linią 531 przyjazd 0:28. Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 10 min. Na linii 536 odjazd z Gumieniec 0:40 z linią 528 przyjazd 0:35. Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 5 min. Na linii 528 z Gumieniec 1:55 z linią 536 przyjazd 1:50 (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę ) Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 5 min

(sz)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

LINIA B
2016-06-29 16:29:15
A jakby Pasazerowie poruszający się linia B do Osiedla Arkonskiego grzecznie poprosili ZDiTM o przywróceniu kursów do tego Osiedla to też by uzyskali pozytywną odpowiedz?
weekend
2016-06-29 14:09:07
"Na prośbę pasażerów przywrócona zostanie linia pospieszna G. Dzięki dodatkowym środkom z budżetu miasta" To może znajda się,tez dodatkowe srodki na przywrócenie linii "B" do Osiedla Arkońskiego.Poniewaz pozostawienie tego osiedla z jedna linia "51" na sobote i niedziele to jakies nieporozumienie.
arkonskie
2016-06-29 12:54:18
Skracanie linii B,jest powolnym etapem do likwidacji wszystkich linii pospiesznych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA