poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Liniowe korekty na lato

Liniowe korekty na lato

Liniowe korekty na lato
Data publikacji: 2016-06-29 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1603 141237

Szczeciński ZDiTM wprowadza kolejne korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie wakacji. Zaczną one obowiązywać od 1 lipca. Na prośbę pasażerów przywrócona zostanie linia pospieszna G. Dzięki dodatkowym środkom z budżetu miasta mieszkańcy Wielgowa i pacjenci szpitala w Zdunowie będą mieli łatwiejszy dojazd także latem. Na początku lipca zmiany także na liniach autobusowych 61, 62, 87, 528, 536, B, 107.

* Linia 87 - nastąpi zmiana trasy (powrót na stałą trasę) linii i zmiana rozkładu jazdy, w okresie 1.07 - 31.08. Linia kursować będzie na stałej trasie z Podbórza do przystanku Owocowa Dworzec. Od przystanku Plac Zwycięstwa linia pojedzie przez Bramę Portową, Aleję 3 Maja do ulicy Owocowej – nowy przystanek „Owocowa Dworzec” za nową kładką łączącą Dworzec Główny z ulicą Owocową. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Brama Portowa” (przy dawnej Galerii Centrum), „Plac Zawiszy” i końcowy „Owocowa Dworzec. W kierunku na Podbórz linia pojedzie ulicami: Owocową, Nową, Dworcową do Bramy Portowej i dalej od przystanku Placu Zwycięstwa do Podbórz dotychczasową trasą. Obowiązują przystanki „Owocowa Dworzec”, „Plac Tobrucki” (wspólny z linią 3), „Brama Portowa” (wspólny z linią 9). Likwidacji ulegają przystanki dla linii 87 „Wyszyńskiego” (w obu kierunkach), „Dworcowa” (oba kierunki) i „Dworzec Główny”.

* Linia 62 – od 1 lipca nastąpi zmiana trasy linii i rozkładu jazdy. Linia kursować będzie z Pl. Zwycięstwa do Ustowo Auchan ze zmienioną trasą.

Od przystanku "Reda" w kierunku Ustowo Auchan, linia pojedzie ulicami: Krakowską, Bronowicką, Janiny Smoleńskiej ps. Jachny, Husarów, Cukrową do przystanku "Radomska " i dalej swoją trasą. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Bronowicka”, „Ogrody Malwa”, „Cmentarz Zachodni”, „Smoleńskiej”, „Cukrowa”.

W kierunku przeciwnym od przystanku "Cukrownia nż" linia pojedzie ulicami; Cukrowa, Husarów, Janiny Smoleńskiej ps. Jachna, Bronowicka, Krakowska. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: Cukrowa, Smoleńskiej, Cmentarz Zachodni, Ogrody "Malwa", Bronowicka a następnie przystanek "Reda" i dalej swoja trasą.

* Linia 61 (do 30.06 na starej trasie do Dworca Głównego) od 01.07 nastąpi zmiana trasy linii i rozkład jazdy. Kursować będzie z Podjuch do przystanku Owocowa Dworzec. Od przystanku Plac Zwycięstwa linia pojedzie przez Bramę Portową, aleję 3 Maja do ulicy Owocowej – nowy przystanek „Owocowa Dworzec” przed nową kładką łączącą Dworzec Główny z ulicą Owocową. Na nowym odcinku obowiązują przystanki: „Brama Portowa” (przy dawnej Galerii Centrum), „Plac Zawiszy” i końcowy „Owocowa Dworzec”. W kierunku Podjuch linia pojedzie ulicami: Owocową, Nową, Dworcową do Bramy Portowej i dalej od przystanku Placu Zwycięstwa do Podjuch dotychczasową trasą. Obowiązują przystanki „Owocowa Dworzec”, „Plac Tobrucki” (wspólny z linią 3), „Brama Portowa” (wspólny z linią 9). Częstotliwość kursowania linii oraz okresy obowiązywania organizacji przejazdów pozostają bez zmian. Likwidacji ulegają przystanki dla linii 61 „Wyszyńskiego” (w obu kierunkach), „Dworcowa” (oba kierunki) i „Dworzec Główny” przy starej kładce.

* Linia B od 1 lipca poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.

* Linia F zostaje zawieszona.

* Linia 107 od 1 lipca w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8 minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10 minutową w godzinach poza szczytem; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Od 1 lipca ZDiTM wprowadza skomunikowanie autobusów nocnych. Na linii 535 odjazd z Krzekowa w kierunku Stolca 0:33 z linią 531 przyjazd 0:28. Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 10 min. Na linii 536 odjazd z Gumieniec 0:40 z linią 528 przyjazd 0:35. Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 5 min. Na linii 528 z Gumieniec 1:55 z linią 536 przyjazd 1:50 (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę ) Dopuszczalne opóźnienie odjazdu 5 min

(sz)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

LINIA B
A jakby Pasazerowie poruszający się linia B do Osiedla Arkonskiego grzecznie poprosili ZDiTM o przywróceniu kursów do tego Osiedla to też by uzyskali pozytywną odpowiedz?
2016-06-29 16:29:15
weekend
"Na prośbę pasażerów przywrócona zostanie linia pospieszna G. Dzięki dodatkowym środkom z budżetu miasta" To może znajda się,tez dodatkowe srodki na przywrócenie linii "B" do Osiedla Arkońskiego.Poniewaz pozostawienie tego osiedla z jedna linia "51" na sobote i niedziele to jakies nieporozumienie.
2016-06-29 14:09:07
arkonskie
Skracanie linii B,jest powolnym etapem do likwidacji wszystkich linii pospiesznych.
2016-06-29 12:54:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie