piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Świnoujściu fajerwerki przeniosą na plażę

W Świnoujściu fajerwerki przeniosą na plażę

W Świnoujściu fajerwerki przeniosą na plażę
Data publikacji: 2015-12-30 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1974 80429

W Świnoujściu po raz pierwszy pokazy sztucznych ogni w sylwestra odbędą się poza promenadą, na plaży.

W okresie przedsylwestrowym kwitnie fajerwerkowy interes. Na wyspie Uznam obok budek z napisami billige zigaretten jak grzyby po deszczu wyrosły stoiska i namioty z fajerwerkami. Po ostatnich wydarzeniach na przygranicznym targowisku, gdy eksplodowało stanowisko ze środkami pirotechnicznymi znowu rozpoczęła się ożywiona dyskusja na temat tego, czy petardy i różnorakie rakiety powinny być sprzedawane.
Władze miasta co prawda każdego roku przypominają poprzez lokalne media o zakazie używania wyrobów pirotechnicznych w okresie od 21 grudnia do 4 stycznia (wyjątkiem jest 31 grudnia i 1 stycznia), ale amatorów sylwestrowej pirotechniki nie brakuje, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Chociaż… i tak jest inaczej niż dawniej.
- Nie licząc wielkiego wybuchu na targowisku sprzed kilku dni, to strzelania petardami jest mniej niż kilka lat temu - przyznaje mieszkanka Świnoujścia - Oczywiście, słychać co jakiś czas wybuchy, ale pewnie kumulacja przyjdzie w noc sylwestrową. Tak poza tym jest całkiem spokojnie.
- W noc sylwestrową zarówno mieszkańcy, jak i turyści oczekują efektownego powitania nowego roku - mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej - Po raz pierwszy w Świnoujściu będzie można obejrzeć pokazy sztucznych ogni na samej plaży, a nie jak do tej pory przy muszli koncertowej. Warto, żeby tego typu pokazy odbywały się w wyjątkowym miejscu, nad samym Bałtykiem. To z pewnością lepsze rozwiązanie także ze względu na przyjezdnych, którzy wolą spokojniejszy sylwester, bo zabawa będzie odbywać się nieco dalej od pensjonatów i hoteli.

Tekst i fot. BaT

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 30 grudnia 2015 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie