poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Gdzie na kulturalnego sylwestra?

Gdzie na kulturalnego sylwestra?

Gdzie na kulturalnego sylwestra?
Data publikacji: 2015-12-29 17:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 280 76274

Ostatnie bilety zostały na sylwestry w szczecińskich instytucjach kultury. Jak co roku, szczecinianie chętnie korzystają z okazji, jaką jest połączenie możliwości obejrzenia spektaklu czy wysłuchania koncertu z zabawą z artystami - i to pomimo cen, które wcale nie są najniższe.

- Zaproszenie na sylwestra stało się już tradycją Teatru Współczesnego- mówi Ewa Madruj, specjalistka ds. promocji tej sceny. - W tym roku zagramy błyskotliwą komedię Floriana Zellera „Godzina spokoju". Warto przypomnieć, że Konrad Pawicki za rolę Michaela otrzymał Bursztynowy Pierścień dla najlepszego aktora. Po spektaklu, nasi aktorzy – Magdalena Wrani-Stachowska i Arkadiusz Buszko, zaproszą widzów do udziału w różnorodnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wieczór zakończy się ok. 23 wspólnym toastem noworocznym w foyer teatru.

Bilety kosztują 110 złotych od osoby, ostatnie sztuki, na dostawki, zostały w kasie teatru. Podobna sytuacja jest w Teatrze Polskim, gdzie na ostatnich szczęśliwców czekają wejściówki na spektakl „Pan Geldhab".

- U nas odbywają się dwie imprezy sylwestrowe - tłumaczy Aneta Skotnicka z Biura Organizacji Widowni TP. - Zaczynamy o 19, od „Pana Geldhaba". Tu w programie, poza przedstawieniem, jest lampka szampana, szwedzki stół i loteria fantowa. Bilety były po 140 i 150 złotych, zostało już tylko kilka tych pierwszych. Później, zabawa przenosi się do Czarnego Kota Rudego, gdzie na gości czeka Rewia Kabaretowa, ze skeczami, piosenkami  i monologami. Bilety kosztowały 400 złotych, już się rozeszły. Ta propozycja jest tak popularna, że pierwsze rezerwacje przyjmujemy zaraz po nowym roku.

Biletów (po 130 zł) nie ma już na wieczór sylwestrowy w Teatrze Lalek Pleciuga. Tu dla publiczności przygotowano muzyczną podróż w świat twórczości Agnieszki Osieckiej. Poza spektaklem „Wybierz Osiecką raz jeszcze”, w cenie wejściówki jest też poczęstunek. Początek - godz. 20.

W filharmonii królować będzie swing. Koncert (bilety po 90-120 zł są wyprzedane) przedstawi najsłynniejsze utwory takich klasyków jak Benny Goodman, Tommy Dorsey, Harry James, Duke Ellington, Lionel Hampton czy Glenn Miller. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Ewa Strusińska, gwiazdą zaś będzie wybitny trębacz Gary Guthman. Po tej części, 250 osób pozostanie na balu, podczas którego przygrywać ma trio jazzowe. Bilety (250-270 zł) rozeszły się błyskawicznie.

Także w Operze na Zamku, sylwestrowa widownia została skompletowana. O godz. 20 rozpocznie się tu koncert największych hitów, operowych, operetkowych oraz popowych standardów w wykonaniu solistów, chóru i baletu oraz orkiestry pod batutą Jerzego Wołosiuka, dyrektora ds. artystycznych instytucji. Konferansjerkę poprowadzi Andrzej Zborowski. Opera także miała dwie opcje zabawy: ta tańsza (koncert, szwedzki stół i lampka szampana) kosztowała 120 -150 złotych, za tę droższą, z bankietem i tańcami w Galerii Południowej, zapłacić trzeba było 270-300 złotych. Biletów już nie ma.©℗

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: „Godzina spokoju" z nagrodzonym Bursztynowym Pierścieniem Konradem Pawickim i Ewą Sobczak, będzie głównym punktem programu sylwestrowego w Teatrze Współczesnym

 

 

Komentarze

karol
Gdzie są jeszcze dostępne bilety na zabawę sylwestrową dla ludzi 40+- może ktoś wie, by nie stracić majątku
2015-12-29 20:54:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”