wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kontrapunkt rusza w piątek!

Kontrapunkt rusza w piątek!

Kontrapunkt rusza w piątek!
Data publikacji: 2016-04-12 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 547 127858

Już w piątek ruszy w Szczecinie tegoroczny festiwal teatralny Kontrapunkt. Najpierw, do niedzieli odbywać się będą imprezy i spektakle skierowane do najmłodszej publiczności. Od poniedziałku to, na co wszyscy czekają: konkurs z udziałem gwiazd, wystawy, koncerty, dyskusje i „nie-boska komedia" z Narodowego Starego Teatru na wielki finał.

Weekendowe propozycje dla dzieci obejmują przedstawienia Teatru Lalek Pleciuga: „Balbaryk i Złota Piosenka", „Rosnę" i „A kuku" oraz „Any-Body" Akademii Teatralnej z Białegostoku, „Humoreskę - przygody Eski Floreski" formacji Pod Pretekstem i „Łazienkowy Plac Zabaw" Kooperacji Flug z Białegostoku. W programie Małego Kontrapunktu są też sobotnie i niedzielne warsztaty twórcze.

Ten weekend to też tradycyjne dwie imprezy towarzyszące Kontrapunktowi: Szczecińska Północ Teatrów, podczas której obejrzeć można spektakle z repertuaru naszych scen za 5 złotych od osoby, oraz Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, czyli spotkanie z młodym teatrem alternatywnym.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu zaplanowane jest na poniedziałek w Teatrze Lalek Pleciuga. Po części oficjalnej (godz. 16), otwarta zostanie wystawa plakatów, zorganizowana z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Pierwsze spektakle konkursowe odbędą się we wtorek: publiczność najpierw obejrzy „Ewelina płacze" z TR Warszawa, a następnie „Maria Callas. Master Class" z Krystyną Jandą. W kolejnych dniach, o emocje widzów zadbają m.in. Jan Peszek, Dorota Pomykała, Dorota Segda, Edyta Olszówka, Julia Wyszyńska czy Karolina Gruszka.

Organizatorzy tegorocznego przeglądu przygotowali tradycyjnie również koncerty, wykłady, sesję naukową, sobotni spektakl plenerowy w parku Żeromskiego (wystąpią artyści berlińskiego Theater Anu) i Dzień Berliński, z trzema przedstawieniami.

Wyniki Kontrapunktu ogłoszone zostaną w niedzielę, o godz. 18 (a nie - jak w ostatnich latach - w sobotę), podczas uroczystości w Teatrze Polskim. Ostatnim akordem festiwalu będzie „nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU" Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Starego w Krakowie.

W kasie Pleciugi zostały pojedyncze bilety na propozycje Małego Kontrapunktu i Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej, plener oraz konkursowe „Nieznośnie długie objęcia" (zbierająca rewelacyjne recenzje sztuka Iwana Wyrypajewa) i „Deep Dish" Liquid Loft.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Podczas Kontrapunktu zobaczymy m.in. Krystynę Jandę w roli Marii Callas

Fot. Kontrapunkt

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy