poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Kontrapunkt rusza w piątek!

Kontrapunkt rusza w piątek!

Kontrapunkt rusza w piątek!
Data publikacji: 2016-04-12 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 913 127858

Już w piątek ruszy w Szczecinie tegoroczny festiwal teatralny Kontrapunkt. Najpierw, do niedzieli odbywać się będą imprezy i spektakle skierowane do najmłodszej publiczności. Od poniedziałku to, na co wszyscy czekają: konkurs z udziałem gwiazd, wystawy, koncerty, dyskusje i „nie-boska komedia" z Narodowego Starego Teatru na wielki finał.

Weekendowe propozycje dla dzieci obejmują przedstawienia Teatru Lalek Pleciuga: „Balbaryk i Złota Piosenka", „Rosnę" i „A kuku" oraz „Any-Body" Akademii Teatralnej z Białegostoku, „Humoreskę - przygody Eski Floreski" formacji Pod Pretekstem i „Łazienkowy Plac Zabaw" Kooperacji Flug z Białegostoku. W programie Małego Kontrapunktu są też sobotnie i niedzielne warsztaty twórcze.

Ten weekend to też tradycyjne dwie imprezy towarzyszące Kontrapunktowi: Szczecińska Północ Teatrów, podczas której obejrzeć można spektakle z repertuaru naszych scen za 5 złotych od osoby, oraz Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, czyli spotkanie z młodym teatrem alternatywnym.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu zaplanowane jest na poniedziałek w Teatrze Lalek Pleciuga. Po części oficjalnej (godz. 16), otwarta zostanie wystawa plakatów, zorganizowana z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Pierwsze spektakle konkursowe odbędą się we wtorek: publiczność najpierw obejrzy „Ewelina płacze" z TR Warszawa, a następnie „Maria Callas. Master Class" z Krystyną Jandą. W kolejnych dniach, o emocje widzów zadbają m.in. Jan Peszek, Dorota Pomykała, Dorota Segda, Edyta Olszówka, Julia Wyszyńska czy Karolina Gruszka.

Organizatorzy tegorocznego przeglądu przygotowali tradycyjnie również koncerty, wykłady, sesję naukową, sobotni spektakl plenerowy w parku Żeromskiego (wystąpią artyści berlińskiego Theater Anu) i Dzień Berliński, z trzema przedstawieniami.

Wyniki Kontrapunktu ogłoszone zostaną w niedzielę, o godz. 18 (a nie - jak w ostatnich latach - w sobotę), podczas uroczystości w Teatrze Polskim. Ostatnim akordem festiwalu będzie „nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU" Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Starego w Krakowie.

W kasie Pleciugi zostały pojedyncze bilety na propozycje Małego Kontrapunktu i Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej, plener oraz konkursowe „Nieznośnie długie objęcia" (zbierająca rewelacyjne recenzje sztuka Iwana Wyrypajewa) i „Deep Dish" Liquid Loft.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Podczas Kontrapunktu zobaczymy m.in. Krystynę Jandę w roli Marii Callas

Fot. Kontrapunkt

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie