poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Jazzowo w Kaskadzie

Jazzowo w Kaskadzie (akt. 1)

Jazzowo w Kaskadzie
Data publikacji: 2016-02-27 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1474 121550

Jona Ardyn, Marcin Jahr i Szymon Orłowski wykonali w sobotę (27 lutego) w CH Kaskada koncert złożony z światowych przebojów w jazzowych aranżacjach. Występ zapowiadał nadchodzący festiwal Szczecin Jazz. Oprócz koncertu na gości czekały również inne atrakcje: maraton tańca, czyli konkurs na najdłużej tańczącą parę, zabawy dla dzieci, konkursy plastyczne oraz warsztaty rytmiczno-taneczne.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal, odbędzie w dniach 2-12 marca 2016 roku. Wydarzeniem, które zainicjuje imprezę będzie koncert „Jazz dla dzieci" w wykonaniu Joanny Gajdy i Mietka Szcześniaka. 3 marca zagra Deborah Brown. 4 marca „Jazz and wine" czyli występ Grzegorza Turnaua z przyjaciółmi, m.in. z Markiem Napiórkowskim. 5 marca zobaczymy Marcina Wasilewskiego ze jego Trio (wielokrotnie nagradzany jazzowymi „Fryderykami"). 8 marca w Szczecinie pojawi się jeden z ulubieńców Marka Niedźwiedzkiego, włoska gwiazda - Mario Biondi. Utwory wokalisty znalazły się na na najnowszej składance przygotowanej przez „Niedźwiedzia" - „Smooth Jazz Cafe. Volume 15”. 10 marca usłyszymy na żywo efekty współpracy Joli Szczepanik i Francesco Bruno. Dzień później zagra Kelvin Sholar, amerykański pianista, kompozytor, lider zespołu, wykładowca, właściciel wytwórni płytowej i wydawca, znany z przekraczania granic stylistycznych w muzyce. Na finał - 12 marca zaplanowano występ Billego Harpera i Billego Harta wraz z zespołem The Cookers, promujących płytę „Time and Time Again” (najlepszy album jazzowy roku 2014 według iTunes). Producentem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna we współpracy z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim. Więcej informacji i pogram na www.szczecinjazz.eu. (szymw)

Fot. Ryszard Pakieser

Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie Jazzowo w Kaskadzie

Komentarze

jazz
To teraz proszę zanucić jakiś kawałek.
2016-02-29 12:36:59
gość24
Piękny wokal, dobra muzyka. Szacunek.
2016-02-28 00:00:35
piekny wystep
oby wiecej takich wystepow! piekny wokal! az milo posluchac!
2016-02-27 23:40:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy