wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rubikowe rekordy w Kaskadzie

Rubikowe rekordy w Kaskadzie [FILM]

Rubikowe rekordy w Kaskadzie
Data publikacji: 2016-02-19 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 2091 120498

Rekord Świata w ułożeniu kostki Rubika wynosi 4,90 sekundy. W ten weekend odwiedzający Galerię Kaskada będą mieli możliwość zobaczenia czy uda się go pobić. W sobotę i w niedzielę (20 i 21 lutego), w godz. 10–18, w 8 konkurencjach widowiskowego turnieju speedcubingu zmierzy się siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całej Polski.

Wśród nich Michał Pleskowicz – Mistrz Świata w układaniu kostki Rubika 2011, Mistrzowie Polski Jakub Kipa i Przemysław Kaleta, Kalina Brzezińska – vice-rekordzistka świata w kategorii kobiecej, Marcin Kowalczyk – finalista programu „Mam Talent” oraz multirekordzista świata w układaniu kostki Rubika bez patrzenia.

Kostka Rubika będzie układana klasycznie, ale też jedną ręką, stopami, bez patrzenia. Mistrzowie zmierzą się w układaniu innych łamigłówek, takich jak kostki 4x4x4 i 5x5x5, a także Megaminx, Pyraminx czy Skewb. Dwudniowym zawodom towarzyszyło będzie bicie rekordu w układaniu mozaiki z kostek Rubika. W sobotę można zobaczyć jak specjaliści z setek kolorowych sześcianów stworzą Minionka. W niedzielę ustanowiony zostanie rekord Polski w wielkości mozaiki ułożonej z kostek Rubika. Wykonany z ponad 4000 kostek obraz będzie przedstawiał gwiazdę piłki nożnej – Roberta Lewandowskiego.

W sobotę i w niedzielę, w godz. 10.30-18.30 na odwiedzających czekać będą też warsztaty układania kostki Rubika, które poprowadzą utytułowani zawodnicy i wykładowcy speedcubingu.

(isz)
Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie