Niedziela, 04 czerwca 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Rubikowe rekordy w Kaskadzie [FILM]

Data publikacji: 19 lutego 2016 r. 19:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Rubikowe rekordy w Kaskadzie
 

Rekord Świata w ułożeniu kostki Rubika wynosi 4,90 sekundy. W ten weekend odwiedzający Galerię Kaskada będą mieli możliwość zobaczenia czy uda się go pobić. W sobotę i w niedzielę (20 i 21 lutego), w godz. 10–18, w 8 konkurencjach widowiskowego turnieju speedcubingu zmierzy się siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całej Polski.

Wśród nich Michał Pleskowicz – Mistrz Świata w układaniu kostki Rubika 2011, Mistrzowie Polski Jakub Kipa i Przemysław Kaleta, Kalina Brzezińska – vice-rekordzistka świata w kategorii kobiecej, Marcin Kowalczyk – finalista programu „Mam Talent” oraz multirekordzista świata w układaniu kostki Rubika bez patrzenia.

Kostka Rubika będzie układana klasycznie, ale też jedną ręką, stopami, bez patrzenia. Mistrzowie zmierzą się w układaniu innych łamigłówek, takich jak kostki 4x4x4 i 5x5x5, a także Megaminx, Pyraminx czy Skewb. Dwudniowym zawodom towarzyszyło będzie bicie rekordu w układaniu mozaiki z kostek Rubika. W sobotę można zobaczyć jak specjaliści z setek kolorowych sześcianów stworzą Minionka. W niedzielę ustanowiony zostanie rekord Polski w wielkości mozaiki ułożonej z kostek Rubika. Wykonany z ponad 4000 kostek obraz będzie przedstawiał gwiazdę piłki nożnej – Roberta Lewandowskiego.

W sobotę i w niedzielę, w godz. 10.30-18.30 na odwiedzających czekać będą też warsztaty układania kostki Rubika, które poprowadzą utytułowani zawodnicy i wykładowcy speedcubingu.

(isz)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA