piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Jantary dla filmowych debiutów. „Moja polska dziewczyna” nagrodzona

Jantary dla filmowych debiutów. „Moja polska dziewczyna” nagrodzona

Jantary dla filmowych debiutów. „Moja polska dziewczyna” nagrodzona
Data publikacji: 2019-06-16 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-16 19:59
Wywietleń: 479 397298

„Za przejmujący opis samotności współczesnego człowieka i za film spełniony” - brzmiał werdykt jury. Polsko-brytyjska produkcja pt. „Moja polska dziewczyna” Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka zdobyła Wielkiego Jantara - Grand Prix 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Obraz przyniósł też statuetkę za zdjęcia Michałowi Dymkowi.

Za reżyserię filmu „Nic nie ginie” Jantara otrzymała Kalina Alabrudzińska, a nagrodą specjalną w tej kategorii jury wyróżniło Klarę Kochańską i Kaspra Bajona za film „Via Carpatia”. Grająca w nim Julia Kijowska zyskała statuetkę za główną rolę kobiecą. Z kolei Wojciech Mecwaldowski za rolę w obrazie „Juliusz” był męskim laureatem festiwalu. Odkryciem aktorskim uznano Maję Pankiewicz w „Eastern”. Duet PROBL3M za utwór „Monza” z tego filmu zyskał statuetkę za muzykę. Jantara 2019 za scenariusz zyskali Piotr Dylewski i Magdalena Celmer za „Zgniłe uszy”. Jury obejrzało 10 pozycji, w tym dwie premierowe.

W konkursie filmów krótkometrażowych ocenianych było 65 pozycji. Jantarami 2019 wyróżnione zostały obrazy: „Nie zmieniaj tematu” w reżyserii Huberta Patynowskiego wśród fabularnych, „Mój kraj taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego w gronie dokumentów i „Mój dziwny starszy brat” Julii Orlik wśród animacji. Jantary za zdjęcia ex aequo otrzymali: Zuzanna Zachara - „Piołun” i Adam Suzin - „Love Machines”, a za dźwięk – Konrad Błaszczyk - „Bajka na niespokojny sen”.

Były też nagrody pozaregulaminowe, m.in. publiczność doceniła „Underdog” w reżyserii Macieja Kawulskiego, jury młodzieżowe - „Nic nie ginie”, dziennikarze - „Eastern” w reż. Piotra Adamskiego i „Miłość bezwarunkowa” w reż. Rafała Łysaka (krótki metraż). © 

(m)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie