Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Jak kobiety krzywdzą mężczyzn

Data publikacji: 2021-11-25 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-26 11:24
Jak kobiety krzywdzą mężczyzn
 

W czwartek o g. 19 w Klubie XIII Muz przy pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się spotkanie z Małgorzatą Gwiazdą - Elmerych, która opowie o swojej powieści "Zapojutrze" wydanej w oficynie FORMA. Wydarzenie jest kolejnym z cyklu "Czwartki Literackie "13 Muz" / Szczeciński Przegląd Literacki "Forma".

Damian Romaniak, który poprowadzi spotkanie, pisze o książce Gwiazdy - Elmerych tak: "„Zapojutrze” to powieść odważna, szokująca, brutalna, która na długo pozostaje w pamięci. O przemocy mężczyzn wobec kobiet napisano wiele, jednak Małgorzata Gwiazda-Elmerych nie zważając na obyczajowe tabu, pokazuje drugą, ukrywaną stronę medalu i bez żadnego znieczulenia obnaża okrucieństwo kobiet w stosunku do partnerów oraz dzieci, które stają się pionkami w grze dorosłych. Jest to również oskarżenie polskich sądów, w których mężczyzna podczas rozpraw rozwodowych nie ma nic do powiedzenia, jest bezradną, zagubioną i pogrążoną w rozpaczy jednostką, a kobieta (jaka by nie była) w sprawie opieki nad potomstwem zawsze wygrywa. Autorka z reporterską dokładnością pokazuje niezaleczone traumy z dzieciństwa, które rzutują na dorosłe życie. „Zapojutrze” to wnikliwe studium psychologiczne, gdzie pojawiają się schizofrenia, depresja, nerwica natręctw, pedofilia oraz wszechobecne ataki panicznego lęku, a dom, który ma być przestrzenią spokoju i bezpieczeństwa, staje się swoją diabelską karykaturą. Obraz przedstawionego toksycznego związku przeraża, ale też skłania do głębokiej refleksji nad istotą oraz sensem współczesnych relacji damsko-męskich".

Małgorzata Gwiazda-Elmerych jest dziennikarką, pisarką, coachem. Związana z telewizją, radiem i prasą (TVP Szczecin, TVN, TVN 24, „Dziennik”, „Focus historia”), autorka reportaży o tematyce społecznej.

Wydanie "Zapojutrza" współfinansowało Miasto Szczecin.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Znamy przypadek
2021-11-26 10:57:12
Gdzie Kobieta w sytuacji rozwodowej...razem z wszelkimi Kobiecymi Organami ktore pomagaja Kobiecie w sytuacji rozwodowej wraz z Wymiarem Nie -sprawiedliwosci - doprowadzila/doprowadzili do tego: ze Ojcu dzieci nie udalo sie spotkac wspolnych dzieci - az od roku 1990...do dzis !!!
Oczywiście
2021-11-25 23:28:22
Całość potraktuje jako kolejna feminoiewacką prowokację.
- kobiety krzywdzą?
2021-11-25 20:01:47
- nie może być! Taka niewinna istota może najwyżej "jeb.ć" i "wypie..ć", ale nie krzywdzić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ