środa, 21 października 2020.
Strona główna > Kultura > Gwiazda rocka w operowym wydaniu. Na dziedzińcu zamkowym

Gwiazda rocka w operowym wydaniu. Na dziedzińcu zamkowym

Gwiazda rocka w operowym wydaniu. Na dziedzińcu zamkowym
Data publikacji: 2020-07-14 11:35
Wywietleń: 604 464382

Na dziedzińcu zamkowym w Szczecinie we wtorek (14 lipca) będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. "Pavarotti", opowiadający o gwieździe opery. Choć o Luciano Pavarottim mówiło się, że to "prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu", a poza tym - nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Początek seansu o godz. 22.

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i lidera U2, Bono. Jest to dogłębny i szczery portret życia, kariery i dziedzictwa pozostawionego przez ikonę sceny muzycznej. Pavarotti był nazywany „tenorem zwykłych ludzi”, ponieważ łączył w sobie osobowość, geniusza i celebrytę. Dzięki sile swojego talentu zawładnął wielkimi scenami na całym świecie i podbił serca słuchaczy z najodleglejszych zakątków globu. 

Dokument o artyście zrealizowała obsypana nagrodami ekipa, stojąca za sukcesem dokumentu "The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years". Reżyserem filmu jest laureat Oscara, twórca "Wyścigu" i "Pięknego umysłu" - Ron Howard.

Bilety na pokazy zamkowe kosztują 5 złotych - do nabycia online na stronie internetowej zamku lub bezpośrednio przed pokazem, w punkcie kasowym czynnym na godzinę przed projekcją.

(MON)

Fot. materiały dystrybutora

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie