Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Grają pianiści i harfiści

Data publikacji: 2017-04-22 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:45
Grają pianiści i harfiści
 

Dwa dni będą trwały muzyczne popisy uczniów klas fortepianu i harfy, którzy z całej Polski przyjechali do Szczecina na Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny i Harfowy „Młode Talenty. Niemal 50 młodych muzyków wystąpi w piątek i sobotę w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Akademii Sztuki. Koncert finałowy odbędzie się natomiast w sobotnie popołudnie na Zamku Książąt Pomorskich.

Konkurs powstał na gruncie dotychczasowego „Polsko-Niemieckiego Konkursu Pianistycznego „Młode Talenty”. W tym roku organizator - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie - wprowadził dodatkową kategorię przesłuchań dla uczniów klasy harfy.

Konkurs jest okazją do zaprezentowania się uczniów wszystkich typów szkół muzycznych pierwszego stopnia z terenu całego kraju. Prawie 30 młodych pianistów, którzy przyjechali m.in. z Wrocławia, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i terenu województwa zachodniopomorskiego wykonuje po trzy utwory. Prezentują m.in. dzieła F. Chopina, J.S. Bacha, E. Griega,  C. Debussy, F. Mendelssohna. Również 20 młodych harfistów ma za zadanie zaprezentować dwie bądź trzy kompozycje z muzyki klasycznej lub współczesnej. Występują uczniowie szkół z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy. Uczestnicy obu kategorii podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe. Są wśród nich także reprezentanci szczecińskich szkół muzycznych.

(el)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA