Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Filmowo w Dąbiu

Data publikacji: 2016-07-27 07:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Filmowo w Dąbiu
W piątek Dąbskie Wieczory Filmowe przeniosą się na plażę w Szczecinie-Dąbiu. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Trwają Dąbskie Wieczory Filmowe. Przed nami kolejne dni projekcji i spotkań z aktorami i reżyserami.  

W środę (27 lipca) o godz. 19 w Delcie gościem będzie Katarzyna Herman. Pokazany zostanie film „W sypialni”. Z kolei w czwartek o godz. 19 w Delcie publiczność zobaczy filmy krótkometrażowe z Gabrielą Muskałą, znaną m.in. z „Chce się żyć” czy „Moje córki krowy”.

W piątek DWF przeniosą się na plażę miejską w Dąbiu. O godz. 21.30 prezentacja etiudy „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty, a o godz. 22.30 „Żyć nie umierać” z Januszem Chabiorem, który ponownie spotka się z widzami DWF. W sobotę o godz. 17 w Delcie pokaz najnowszego filmu Łukasza Grzegorzeka „Kamper” i spotkanie z twórcami. Od godz. 21.30 kolejne projekcje na plaży. Impreza zakończy się w niedzielę w hangarze nad jeziorem (ul. Przestrzenna 23), gdzie o godz. 16 na żywo zostanie zagrana ścieżka dźwiękowa do filmu „Brzdąc” Charliego Chaplina.

W Klubie Delta trwają też towarzyszące festiwalowi warsztaty „Z klatki schodowej do klatki filmowej”. Składają się z części dotyczącej pisania scenariuszy oraz filmowo-aktorskiej. Z uczestnikami spotkają się: Marcin Cząba, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Janusz Chabior, Gabriela Muskała. Podczas zajęć powstanie krótki metraż oraz etiudy aktorskie. Zapisy już zakończono. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Na Jasnych Błoniach z okazji DWF od zeszłego czwartku można oglądać wystawy przygotowane przez Polski Instytut Filmowy: „10 lat w drodze do emocji” – poświęcona ostatniej dekadzie polskiego kina, oraz „Polskie drogi do Oscarów”.

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA