poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Najlepsze filmy od soboty

Najlepsze filmy od soboty

Najlepsze filmy od soboty
Data publikacji: 2016-10-11 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 983 159576

Już w najbliższą sobotę ruszy Szczecin European Film Festival. W ciągu dziesięciu dni pokazanych zostanie ponad 150 filmów w kilku blokach tematycznych.

SEFF to polsko-niemiecka impreza, która odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. - W centrum zainteresowań festiwalu stoi przekraczanie granic w sztuce filmowej - mówi Bartosz Wójcik, dyrektor SEFF. Od lat jednym z głównych elementów imprezy są pokazy konkursowe dzieł badających granice dokumentu.  

Komisja programowa  imprezy przez kilka miesięcy selekcjonowała nadesłane filmy, które wezmą udział w konkursach: polskim i europejskim. Zgłoszono 2570 dzieł niemal z całego świata, ale ostatecznie w festiwalu wezmą udział 34 filmy europejskie i 10 polskich. Obrazy zagraniczne mogły być tworzone poza Europą, ale ich twórcy powinni reprezentować któryś z krajów Starego Kontynentu. Europejski blok rozpocznie się 21 października, a polskie zgłoszenia zostaną wyświetlone 23 października.

Ponadto program uzupełnią pokazy najgłośniejszych produkcji ostatnich lat z cyklu „Najlepsze Filmy Świata". Będą to m.in. „Fuocoammare" w reżyserii Gianfranco Rosi, nagrodzony na tegorocznym Berlinale, oraz „Wytrwałość" Małgorzaty Imielskiej, czy jedna z najnowszych produkcji Wernera Herzoga.

Poza głównymi blokami konkursowymi, widzowie w ciągu ponad tygodnia będą mieli okazję zobaczyć cykl „Nowe kino bałtyckie”, w którym zaprezentowane zostaną filmy z: Danii, Szwecji, Litwy, Niemiec, Polski.

Pokazane zostaną produkcje Jacka Kamińskiego, redaktora naczelnego TVP Szczecin w latach 1991-1995, a także dokonania studentów Akademii Sztuki. W programie znajdzie się również forum filmowe dotyczące wolności słowa w dziennikarstwie, przeglądy Zachodniopomorskich Shortów i TelefonART (wciąż można się zgłaszać). Gościem i jurorem SEFF, podobnie jak w poprzednich latach, będzie m.in. Tomasz Raczek. Cały bardzo bogaty program imprezy dostępny jest www.europeanfilmfestival.szczecin.pl. „Kurier" objął SEFF patronatem medialnym.

(szymw)

Komentarze

Dan
Tylko ten plakat troche przeraza, a wlasciwie jego dwuznaczna symbolika.
2016-10-11 17:30:25
Brunona
Litości!!!
2016-10-11 14:26:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy