Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Fikając po Szczecinie. Spotkanie autorskie w sobotę

Data publikacji: 2021-05-29 07:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-29 07:48
Fikając po Szczecinie. Spotkanie autorskie w sobotę
Fot. kluboksięgarnia FiKa  

„Mówi się czasem «nie fikaj». A my chcemy fikać, chcemy się bawić, chcemy odkrywać, opowiadać, doświadczać, przeżywać. Chcemy tego wszystkiego” – opowiadają autorki książki pt. „Fikamy po Szczecinie”, zaznaczając jednocześnie, iż to „nieoczywisty przewodnik po mieście”. Spotkanie z obiema paniami, Małgorzatą Narożną i Aleksandrą Szwajdą, odbędzie się w sobotę w godz. 11-19 w księgarni „FiKa”.

Wspomniana książka jest zachętą do wędrówki, do opowiadania, ale jest też estetycznym, pięknym przedmiotem ze wspaniałymi ilustracjami. Jest nieco większa, aby była czytelna, ma zaokrąglone rogi i nie trzeba się obawiać o jej zniszczenie.

– Chcemy, abyście sami odkrywali miasto, sami opowiadali o nim i wraz z książką wracali do ulubionych miejsc. Nie zarzucamy was opisami, datami, historiami. Pokazujemy wam miasto, ale to wy jesteście narratorami opowieści o nim – opowiadają autorki.

A jak to się wszystko zaczęło?

Małgosia Narożna wymyśliła, opowiedziała, Ola Szwajda wzięła kredki i narysowała. I tak powstał autorski projekt „Fikamy”. Pierwsza z planowanych sześciu książek to „Fikamy po Szczecinie. Trasa Mewy”. Dlaczego trasa Mewy? Ciocia Fika (czyli Małgorzata Narożna) mówi, że głos mewy towarzyszył jej zawsze w tej części miasta, zawsze kiedy go słyszy, wywołuje miłe wspomnienia. Szczecińska mewa jest zatem przewodniczką po książce, bo towarzyszy od pierwszej do ostatniej karty.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ