czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Festiwal z orkiestrą

Festiwal z orkiestrą

Festiwal z orkiestrą
Data publikacji: 2016-02-17 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 183 3512

OSIEM koncertów w lipcu i sierpniu zagra szczecińska Baltic Neopolis Orchestra. Występy spięte zostały w jeden cykl, pod nazwą „Baltic Neopolis Festival. Rozwijamy Region w Dobrym Tonie".

Pierwszy z koncertów zaplanowany jest na 9 lipca, w Kołobrzegu. Orkiestra zagra podczas inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze. Towarzyszyć jej będzie bułgarski skrzypek Vasko Vassiliev i japoński pianista Keiko Saito. Ten sam skład publiczność obejrzy dzień później, w świnoujskim amfiteatrze i dwa dni później, w Darłowie, podczas Festiwalu Media i Sztuka. Ostatni lipcowy występ BNO odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, w Ogrodzie Japońskim w Gryficach, w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego Cinema Paradiso.

Kolejne cztery koncerty anonsowane są na sierpień. Pierwszy - znowu w Gryficach, 9 sierpnia, tym razem podczas Lata Muzycznego. Później, 21 sierpnia, orkiestra przyjedzie do Szczecina. W Ogrodzie Różanym towarzyszyć jej będzie trzech artystów z Grecji - Transcription Ensemble. Następne dwa koncerty odbędą się 23 i 24 sierpnia. Pierwszy- w Drawieńskim ośrodku Kultury, drugi w zamku w Świdwinie.

- Ponieważ jest lato, to stawiamy na repertuar lżejszy, mniej trudny w słuchaniu - mówi Emilia Goch, dyrektor BNO. - Podczas festiwalu grać będziemy w miejscach, które zostały zrewitalizowane ze środków unijnych. Chcemy je promować przez kulturę.

Urząd Marszałkowski wsparł Baltic Neopolis Festival kwotą 50 tys. złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. ©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Jest lato, stawiamy na lżejszy repertuar - mówi Emilia Goch, szefowa BNO

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”