piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > FAMA gra!

FAMA gra!

FAMA gra!
Data publikacji: 2015-08-20 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1511 13188

Punktami kulminacyjnymi kolejnego dnia 45. FAMY będą w Świnoujściu dwa wyjątkowo dostojne wydarzenia: otwarcie wystawy „Ziemia obiecana. Podróż do granic Utopii” w Galerii ms44 (godzina 18:00) oraz koncert „Pełna powaga” w Hali Basenu Północnego (godzina 19:30).
 
W ramach wystawy „Ziemia obiecana. Podróż do granic Utopii” zostaną zaprezentowane prace czternastu młodych polskich artystów, wybranych z ponad 70 zgłoszeń. Kuratorem wystawy jest Andrzej Pawełczyk, który formułując ideę projektu oczekiwał ideologicznych manifestów czy krytycznych analiz, a w odpowiedzi – jak sam przyznaje – otrzymał coś znacznie ciekawszego: „Podróż do granic Utopii” stała się pretekstem do sprzeciwu wobec marketingowej opresji płynnej post-sztuki. Wystawę będzie można oglądać do 29 września.

 Postindustrialna Hala Basenu Północnego zmieni się tego wieczora w… filharmonię. Zapraszamy na koncert Pełna Powaga. Jako pierwszy zaprezentuje się eksplorujący współczesną muzykę smyczkową zespół String.Lab. W repertuarze utwory między innymi Philippa Glass’a, Bryc’a Dessnera i Michaela Nyman’a. Kolejnym artystą z “pełną powagą” będzie Szymon Wójciński – pianista, improwizator, kompozytor i aranżer. W jego wykonaniu usłyszymy improwizowany recital fortepianowy, inspirowany jazzem, muzyką klasyczną i współczesną. Na koniec „poważnego tryptyku” wystąpi Trio Layers czyli studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: flecistka – Zofia Ilnicka, skrzypek –  Jakub Wosik i akordeonista – Ryszard Lubieniecki. Muzycy specjalizują się w wykonawstwie muzyki współczesnej z wykorzystaniem mediów elektronicznych. W repertuarze koncertu  HYPERLINK "http://m.in" \t "_blank" m.in. kompozycja członka zespołu Ryszarda Lubienieckiego „Layers” oraz „Tierkreis” Karlheinza Stockhausena.
 
Na dwóch wyspach – Wolinie i Uznamie – FAMA powie „dzień dobry”. Na Warszowie studenci Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu rozpoczynają kolejne warsztaty z Polskim LNG – tym razem zajęcia fotograficzne pod hasłem „Zapomniane miejsca”. A w sercu Świnoujścia, na placu Wolności, zabrzmi muzyka dwóch zespołów Oho!Koko i False Month.
 
Tradycyjne nocne granie w Klubie Scena to tym razem dwa niezwykłe muzyczne projekty. Jako pierwszy tego wieczoru, ale po raz drugi tego dnia zaprezentuje się duet OHO!KOKO czyli Alicja Kruk i Marek Szul (godzina 23:00). Grają we dwoje, a słychać jakby grał cały zespół. Alicja jest właścicielką barwy głosu kojarzącą się z wokalistkami lubującymi się w „czarnych” dźwiękach, a Marek to mistrz niekonwencjonalnego wykorzystania pudła rezonansowego z sześcioma strunami i niezliczonej liczby przycisków znajdujących się pod jego nogami. Czwarty dzień festiwalu zamknie muzycznie trzech zwariowanych typów z FRANKENSTEIN CHILDREN i ich pozytywny rock (godzina 00:00)

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia FAMY – wstęp wolny!

BaT

Na zdj.: Famowski Johnny Deep.

Komentarze

Czytacz
Te Twoje komentarze, najpierw o "komunistycznej", a teraz o "postkomunistycznej" FAMIE, świadczą o jakichś kompleksach, może nawet o poważnej chorobie. Zgłoś się do przychodni, może jakiś lekarz z "postkomunistycznym" (nie daj Boże "komunistycznym") wykształceniem zdiagnozuje, co Ci dolega.
2015-08-25 11:22:22
.
"Uwaga! Na wszystkie wydarzenia FAMY – wstęp wolny!" Postkomunistyczne wciskanie gniotów - podatnicy zapłacą, bo biletów nikt by przecież na to nie kupił.
2015-08-23 09:54:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy