Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Dwie nagrody dla Opery na Zamku

Data publikacji: 2022-09-27 19:54
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-29 18:47
Dwie nagrody dla Opery na Zamku
Od lewej stoją: laureatka XVI Teatralnych Nagród Muzycznych Emma McBeth, dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel, który odebrał nagrodę w imieniu nieobecnego Grzegorza Policińskiego i Hector Boto, były tancerz Opery na Zamku w Szczecinie. Fot. Opera na Zamku  

Opera na Zamku w Szczecinie otrzymała dwie nagrody w prestiżowym konkursie XVI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Uznano, że szczecińska instytucja zatrudnia najlepszą tancerką i zaproponowała najlepszą scenografię. 

Kapituła jedynego tego rodzaju konkursu w Polsce przyznała nagrodę Emmie McBeth – w kategorii „najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne)” za spektakl „Świecie dziwny / Coming Together” (cz. 1., „Świecie dziwny”, chor. Robert Glumbek) i Grzegorzowi Policińskiemu – w kategorii „najlepsza scenografia” za spektakl „My Fair Lady” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka. Uroczysta gala odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

- Bardzo się cieszymy z tych ważnych wyróżnień - skomentował dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel. - Dziękuję Emmie McBeth za jej ciężką pracę w tak trudnym spektaklu, cieszę się z jej talentu, wielkiego wdzięku, wrażliwości i tego, że jest w naszym zespole. Bardzo ważna jest także dla mnie nagroda za scenografię do spektaklu «My Fair Lady». Ta statuetka, którą odebrałem w imieniu Grzegorza Policińskiego, to statuetka wyjątkowo cenna, bo musical ten był pierwszym spektaklem postpandemicznym. Pracowaliśmy nad nim z niezwykłą pasją, radością, potwierdzając, że teatr jest wiecznie żywy.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J
2022-09-29 18:22:50
Sami sobie stworzyli tę nagrodę, sami nominują swoich pracowników, to i przyznają też :) Niezależnie od wysiłku pracowników chodzi tylko o sukces dyrekcji. Po co ten koleś się pcha do zdjęć?
Karol
2022-09-28 15:57:48
To na pewno nie jest Hector Boto :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA