środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Dwa tygodnie z młodą sztuką

Dwa tygodnie z młodą sztuką

Dwa tygodnie z młodą sztuką
Data publikacji: 2015-08-12 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1173 11521

To będą dwa tygodnie z kulturą studencką na wyspie Uznam. W poniedziałek w Świnoujściu rozpocznie się FAMA. W programie festiwalu przewidziano liczne warsztaty, koncerty, spektakle i wiele innych wydarzeń.

HISTORIA FAMY sięga 1965 roku, a w tym roku festiwal odbędzie się po raz 45 (w latach 1978-1982 impreza nie odbywała się). Dziś FAMA funkcjonuje jako Międzynarodowy Kampus Artystyczny i zrzesza artystów młodego pokolenia z wielu dziedzin sztuki. Swoim talentem w dniach 17-29 sierpnia będą się dzielić twórcy muzyki, tancerze, tarty, kabarety, filmowcy, fotografowie, performerzy, artyści sztuk wizualnych, pisarze, poeci, dziennikarze, animatorzy.

- Dziś, kiedy odbywa się bardzo dużo festiwali, FAMA musi walczyć o swoich uczestników i publiczność. Dlatego ważne jest dla nas, aby się wyróżniał. Program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników oraz wszystkie rodzaje sztuki - mówi Alicja Sawicka, dyrektor programowa FAMY.

W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 300 młodych twórców. Poza prezentowaniem swojej sztuki będą mieli także okazję wzięcia udziału w którejś z sekcji warsztatowych (m.in. muzyczna, literacka, fotograficzna, producencka) pod okiem uznanych fachowców. Wśród gwiazd 45. FAMY są m.in. Mela Koteluk, Teatr Dnia Ósmego, Marcin Masecki, OSTR. W projekcie „Miejsca literatury" z uczestnikami spotkają się Krzysztof Środa, Michał Olszewski, Ewa Winnicka. Przewidziano także projekt aktywizujący młodzież z dzielnicy Świnoujścia - Warszów. Pełny program znajduje się na www.fama.org.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. ©℗

(szymw)

Fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdj. od lewej: Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, Olgierd Geblewicz, marszałek województwa, Zbigniew Stafiński, dyrektor budżetowy FAMY, Alicja Sawicka, dyrektor programowa FAMY.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy