Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dobra muzyka i wsparcie. Koncert dla Jana „Izby” Izbińskiego

Data publikacji: 17 kwietnia 2024 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024 r. 12:33
Dobra muzyka i wsparcie. Koncert dla Jana „Izby” Izbińskiego
Jan „Izba” Izbiński potrzebuje wsparcia. Fot. Ryszard PAKIESER  

Znany świnoujski bluesman Jan „Izba” Jzbiński od kilku lat z powodu złego stanu zdrowia, pozostaje w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Ten wokalista i gitarzysta nie posiada emerytury, a ponieważ nie może już koncertować, z trudem udaje mu się zdobyć środki na utrzymanie. Wspiera go STOART (Związek Artystów i Wykonawców). Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe  postanowiło również pomóc muzykowi, organizując poświęcony mu koncert charytatywny.

Do udziału w koncercie zgłosiło się wielu muzyków, którzy spotykali się z „Izbą” na koncertach. To m.in. zespoły: Free Blues Band, After Blues oraz muzycy Przemysław Raminiak, Wojciech Rapa, Andrzej Szpak czy Krzysztof Rozesłański.

– Liczymy, że publiczność, która zdecyduje się przyjść na koncert, także zechce wspomóc artystę. Wszyscy bowiem doceniają jego znakomity „czarny” głos i porywającą publiczność interpretację utworów, nie tylko bluesowych – mówi Bogdan Bogiel.

Kariera Jana „Izby” Izbińskiego zaczęła się  w Zamościu w 1975 r. podczas Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, na którym zajął pierwsze miejsce. Od tego momentu koncertował na wszystkich znaczących bluesowych festiwalach w Polsce. Był wokalistą zespołu „Sami Swoi”. Brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, wielokrotnie występował na świnoujskiej FAMIE. Na scenie towarzyszył wielu polskim wokalistkom. Najdłużej współpracował z Hanną Banaszak, co zaowocowało nagraniem wspólnej pyty.

Koncert współfinansowany jest przez Miasto Szczecin. Dochód z biletów-cegiełek w całości zostanie przeznaczony na wsparcie Jana Izbińskiego. Cena biletu 40 zł, do kupienia przed koncertem w Domu Kultury 13 Muz. Rezerwacja: Biuro Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego, tel. 602-377-697.

Koncert odbędzie się w piątek (19 bm.), godz. 18 w Domu Kultury 13 Muz, przy placu Żołnierza Polskiego 2.

(sd)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Za czasów komuny
2024-04-17 12:49:48
artysta zarabiał ( tak się mówiło , ale nie zarabiał ) , ale o ZUS-e nikt nie myślał ! Reforma Buzka w 1999 roku już powinna była dać do myślenia tym wszystkim za których PARP nie płaciła składek ! Dobremu artyście ludzie pomogą , bo jak inaczej !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA