poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!

Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!

Dla kogo Bursztyny? Wybierz najlepszych!
Data publikacji: 2015-10-28 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 584 34042
Kończy się październik, najwyższy czas zatem rozpocząć tegoroczną edycję plebiscytu „Bursztynowy Pierścień". Jego zwycięzców tradycyjnie wybiorą Państwo - Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" i widzowie zachodniopomorskich teatrów.

Poniżej prezentujemy listę kandydatów, wskazanych przez kapitułę plebiscytu. To na nich mogą oddawać Państwo swoje głosy - poprzez kupony i SMS-y. Kupony zamieszczać będziemy w piątkowych i środowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego". Po ich wypełnieniu, można je wrzucić do skrzynki, umieszczonej na budynku naszej redakcji lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin.

Głosować można również SMS-owo, na listę zamieszczoną poniżej. Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. SMS-y wysyłamy pod numer 72051. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. Głosowanie potrwa do piątku, 27 listopada.

W kategorii najlepszego spektaklu sezonu 2014/2015 nominację otrzymują: „Akropolis" (reż. Anna Augustynowicz, Teatr Współczesny), balet „Dzieje grzechu" (choreografia Karol Urbański, Opera na Zamku), „Męczennicy" (reż. Anna Augustynowicz, Teatr Współczesny), „Szkoła żon" (reż. Justyna Celeda, Teatr Współczesny) i „Godzina spokoju" (reż. Norbert Rakowski, Teatr Współczesny).

W kategorii „Aktor sezonu" na Bursztynowy Pierścień mają szansę dwie artystki Opery na Zamku: Kseniia Naumets-Snarska za rolę Ewy Pobratyńskiej w „Dziejach grzechu" i Christina Janusz za tytułową rolę w „Alicji w krainie czarów" oraz mocna czwórka z Teatru Współczesnego - Maria Dąbrowska za rolę Inge Sudel w „Męczennikach", Arkadiusz Buszko za rolę Arnolfa w „Szkole żon", Joanna Matuszak za rolę Małgosi w tej samej sztuce i Konrad Pawicki za rolę Michela w „Godzinie spokoju".

Gala finałowa tegorocznych Bursztynów odbędzie się 30 listopada (a nie, jak informowaliśmy - 7 grudnia) w Operze na Zamku, w ostatni dzień inauguracyjnego tygodnia tej sceny w swoich wyremontowanych wnętrzach. W jej trakcie wręczone zostaną jeszcze dwa wyróżnienia: Srebrna Ostroga dla najbardziej obiecującej młodej osobowości zachodniopomorskiego teatru i Nagroda Jury.©℗

(kas)

Na zdjęciu: W kategorii najlepszego spektaklu nominowany jest balet „Dzieje grzechu"

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Lista SMS:

„Akropolis" - SMS o treści BURSZTYN.1

„Dzieje grzechu" - SMS o treści BURSZTYN.2

„Godzina spokoju"  - SMS o treści BURSZTYN.3

„Męczennicy"  - SMS o treści BURSZTYN.4

„Szkoła żon" - SMS o treści BURSZTYN.5

Arkadiusz Buszko- SMS o treści BURSZTYN.6

Maria Dąbrowska - SMS o treści BURSZTYN.7

Christina Janusz - SMS o treści BURSZTYN.8

Ksenia Naumets-Snarska - SMS o treści BURSZTYN.9

Joanna Matuszak  - SMS o treści BURSZTYN.10

Konrad Pawicki - SMS o treści BURSZTYN.11 

Komentarze

Wojtek
Nie ma w regionie innych teatrów niż Współczesny? Dziwnym trafem każdego roku narzuca się widzom głosowanie na produkcje tego właśnie teatru i jego aktorów. W tym roku to już naprawdę gruba przesada. Frekwencja na spektaklach w Polskim, Operze, Bałtyckim jest zdecydowanie wyższa, ale to nie ma znaczenia dla sznownej kapituły. Może wreszcie pozwolić widzom głosować na coś, na co i tak głosują w tzw. realu nogami. Albo zróbcie nagrodę "Bursztynowy pierścień Teatru Współczesnego" skoro i tak wyboru nie ma żadnego. Żenada, pogłebiająca się z roku na rok.
2015-10-29 17:40:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy