Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Pleciuga cały czas plecie. We wtorek alfabet, w środę - kaczuszki

Data publikacji: 09 czerwca 2020 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2020 r. 09:36
Pleciuga cały czas plecie. We wtorek alfabet, w środę - kaczuszki
 

Drugi już tydzień szczeciński Teatr Lalek Pleciuga prezentuje nowy cykl online - pt. "Pleciuga plecie w necie". Codziennie zatem, od wtorku do piątku o godz. 18, na dzieci czeka sporo atrakcji na kanale YouTube tej sceny. Jakie? Niecodzienne spotkania z aktorami, czytanie wierszy, alfabet teatralny i wiele innych niespodzianek.

We wtorek (9 bm.) zatem Mariola Fajak - Słomińska i Janusz Słomiński zapraszają na alfabet teatralny - tym razem będą literki: D, E i F. W środę (10 bm.) z kolei (i w piątek też!) swoje "Kaczuszki Pleciużki" zaprezentuje aktorskie małżeństwo - Danuta i Dariusz Kamińscy - najpierw będzie odcinek pt. "Trzy ptaszki", a pod koniec tygodnia - "Gong". Na czwartek (11 bm.) zaprasza Mariola Fajak - Słomińska, która przeczyta dzieciom wiersze swojego autorstwa (będzie jej partnerował mąż, Janusz Słomiński).

W sobotę i niedzielę z kolei odbędzie się kolejna odsłona „Weekendowych Poranków z Pleciugą”. Dzieci zatem będą mogły obejrzeć spektakl tej sceny na kanale YouTube, w oba dni o godz. 11. Wtedy zostanie zaprezentowane, w dwóch częściach (każda część innego dnia) przedstawienie pt. "Kim jestem?". To spektakl dla dzieci od 5 roku życia, zabawna i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności. Głównym bohaterem jest tu… Coś. Coś próbuje on znaleźć własną osobowość, bo nie wie, kim jest, skąd pochodzi i do czego służy. Może zadawać sobie zatem takie pytania: „Jestem duży czy mały?”, „Włochaty czy łysy?”, „Mam dwie nogi czy cztery?”, „Latam czy pełzam?”… Poznajemy go podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA