sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Dąbska idea filmowa

Dąbska idea filmowa

Dąbska idea filmowa
Data publikacji: 2015-07-22 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1505 4923

Ruszyły Dąbskie Wieczory Filmowe. Do niedzieli m.in. na plaży w Dąbiu prezentowane będą najnowsze i najciekawsze polskie filmy ostatnich lat. Nie zabraknie spotkań z aktorami, reżyserami. 

DĄBSKIE Wieczory Filmowe odbywają się już po raz dziewiąty.

- Często słyszę propozycje, abyśmy zrobili tę imprezę gdzieś w centrum, ale zawsze odpowiadam, że nie możemy. Bo wtedy to już nie będą Dąbskie Wieczory Filmowe. W ten sposób pokazujemy, że warto się trzymać pewnej idei - mówi Michał Giełzak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie-Dąbiu. 

W środę o godz. 19 w Klubie Delta odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych z udziałem Wojciecha Mecwaldowskiego, jednego z gości tegorocznych DWF. Kolejnym bohaterem jest Jan Jakub Kolski, reżyser m.in. „Jancia Wodnika", „Jasminum". W czwartek o godz. 19 w Klubie Delta (ul. Racławicka 10, Szczecin) odbędzie się prezentacja właśnie „Jasminum". Jego najnowsze dzieło zostanie pokazane w piątek o godz. 22.30 na plaży w Dąbiu. Mowa o „Serce, serduszko". Wcześniej, o godz. 21.30 również na plaży w Dąbiu projekcja debiutu Aleksandra Pietrzaka „Mocna kawa wcale nie jest taka zła" m.in. z Mecwaldowskim.

- To reżyser, który bardzo dobrze rokuje - mówi Jan Jakub Kolski. - Mam do czynienia z wieloma młodymi reżyserami, z którymi prowadzę zajęcia. Cieszy mnie, że takie interesujące filmy wychodzą spod ich ręki. To ludzie skłonni do najwyższych poświęceń w swojej pracy.

Jednym ze studentów Kolskiego, którego film będzie prezentowany podczas DWF jest Grzegorz Jaroszuk, autor „Kebabu i Horoskopu" (sobota, g. 22.30, plaża w Dąbiu).

- To pełnokrwista wypowiedź, film z bardzo specyficznym poczuciem humoru - mówi Krzysztof Spór, redaktor naczelny Stopklatki. Pełny program DWF dostępny jest na www.wieczoryfilmowe.pl. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.  

(szymw)

Fot. Od lewej: Michał Giełzak, Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski i Krzysztof Spór.   

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy