środa, 02 grudnia 2020r.

Czytelnicze wyprawki dla dzieci. Mała książka – wielki człowiek

Data publikacji: 2020-01-19 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-19 13:39
Czytelnicze wyprawki dla dzieci. Mała książka – wielki człowiek
 

Najmłodsi czytelnicy - w wieku od 3 do 6 lat - podczas wizyt w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie mogą otrzymać wyprawkę czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Wszystko to w ramach kolejnej edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek", wspólnego przedsięwzięcia MBP oraz Instytutu Książki.

Jak przekonuje biblioteka: "Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy".

W przygotowanej dla dzieci wyprawce znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Wyprawki są dostępne w filiach przy ulicach: Barnima 25, Włościańskiej 1, 26 Kwietnia 1, Klonowica 46a, al. Wojska Polskiego 2, Zofii Nałkowskiej 15 oraz Ks. Anastazji 27/2.

MBP prosi o wcześniejszy kontakt z wybraną filią w związku z ograniczoną ilością wyprawek. 

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ