niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Oko na transformację

Oko na transformację

Oko na transformację
Data publikacji: 2019-09-20 06:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 07:03
Wywietleń: 541 415479

Od piątku (19 września) do niedzieli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie będzie trwała pierwsza edycja Festiwalu OKOlice Literatury, pod hasłem: Transformacja. Tematem tej odsłony będzie będzie 30. rocznica wydarzeń 1989 r. i transformacji ustrojowej w Polsce.

W ramach festiwalu odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, panel dyskusyjny, pokazy filmów dokumentalnych, spotkania dla dzieci oraz spacery miejskie. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Niektóre z nich będą tłumaczone na język migowy.

- OKOlice Literatury to festiwal literatury non-fiction, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie. Czytelnicy bardzo chętnie sięgają po literaturę non-fiction - informuje Dariusz Bitner z MBP. - Z pewnością wpływ na to ma fakt, że zazwyczaj jest to tematyka bliska każdemu z nas, ale często pokazywana z innej, nieznanej nam perspektywy. Z drugiej strony często przedstawia rzeczywistość, która jest nam obca, bo mimo, że dzieje się tu i teraz, to dzieje się bardzo daleko od nas; przedstawia czasem to, co dzieje się nie tak daleko, ale nadal z różnych względów jest nam nieznana.

W programie m.in. spotkanie z Dorotą Karaś i Marek Sterlingowem o Anne Walentynowicz (piątek, g. 18, Promedia), spacer z Przemkiem Głową - "Szczeciński przełom i rok 1989"
(piątek, godz. 16, zbiórka na pl. Solidarności), spotkania z Joanną Solską, Olgą Drendą, Marcinem Kąckim, a także Remigiuszem Grzelą i Małgorzatą Purzyńską o Teresie Torańskiej (sobota, g. 12 - 18, Promedia), pokaz filmów, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Więcej: https://www.facebook.com/events/528860081183392/permalink/551667775569289/

(as)

Fot. MBP

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie