niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy [GALERIA]

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy
Data publikacji: 2018-07-21 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1429 339494

Widowisko plenerowe pn. „COGITO”, które wczoraj (piątek 21 lipca) zaprezentowano w Gryfinie, dziś (sobota 22 lipca) obejrzą chętni widzowie w Stepnicy. 

Widowisko jest podsumowaniem dwutygodniowych (9-22 lipca) warsztatów artystycznych, jakie odbywają się w ramach projektu „Tworzę, więc JESTEM”; jego realizatorom przyświecało m.in. Kartezjańskie „cogito ergo sum” („myślę, więc jestem”). To część większego przedsięwzięcia – Lata w Teatrze – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Celem projektu jest pobudzenie kreatywności, samodzielności artystycznej, krytycznego myślenia i twórczej postawy młodych uczestników Lata w Teatrze – informują organizatorzy wydarzenia. – W tegorocznej edycji podstawę twórczej pracy stanowi parafraza słów Kartezjusza, a uczestnicy szukają źródła inspiracji w dziełach dwóch wielkich pisarzy: Zbigniewa Herberta oraz Hermana Hesse. Ich twórczość ukierunkowana jest głównie na dążeniu do tego, aby uzmysłowić odbiorcom, iż każdy człowiek powinien żyć prawdą, a odnaleźć ją można, mając otwartą głowę i nieustannie „przekraczając siebie”. Zwracają oni również uwagę, że podstawowym obowiązkiem człowieka jest myśleć, co oznacza zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca nas rzeczywistość.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gryfiński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Partnerami przedsięwzięcia są: Gmina Stepnica, Teatr w Krzywym Zwierciadle, Teatr 6 i PÓŁ, Środowisko Inicjatyw Artystycznych „Hybadu” oraz Zachodniopomorska Offensywa Teatralna.

Tekst i fot. (akme)

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy

Komentarze

.
Gryfino, Stepnica - szanuję, ale żeby tak w OPOZYCJI !!
2018-07-21 21:19:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie