poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Kultura > „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy [GALERIA]

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy
Data publikacji: 2018-07-21 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1051 339494

Widowisko plenerowe pn. „COGITO”, które wczoraj (piątek 21 lipca) zaprezentowano w Gryfinie, dziś (sobota 22 lipca) obejrzą chętni widzowie w Stepnicy. 

Widowisko jest podsumowaniem dwutygodniowych (9-22 lipca) warsztatów artystycznych, jakie odbywają się w ramach projektu „Tworzę, więc JESTEM”; jego realizatorom przyświecało m.in. Kartezjańskie „cogito ergo sum” („myślę, więc jestem”). To część większego przedsięwzięcia – Lata w Teatrze – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Celem projektu jest pobudzenie kreatywności, samodzielności artystycznej, krytycznego myślenia i twórczej postawy młodych uczestników Lata w Teatrze – informują organizatorzy wydarzenia. – W tegorocznej edycji podstawę twórczej pracy stanowi parafraza słów Kartezjusza, a uczestnicy szukają źródła inspiracji w dziełach dwóch wielkich pisarzy: Zbigniewa Herberta oraz Hermana Hesse. Ich twórczość ukierunkowana jest głównie na dążeniu do tego, aby uzmysłowić odbiorcom, iż każdy człowiek powinien żyć prawdą, a odnaleźć ją można, mając otwartą głowę i nieustannie „przekraczając siebie”. Zwracają oni również uwagę, że podstawowym obowiązkiem człowieka jest myśleć, co oznacza zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca nas rzeczywistość.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gryfiński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Partnerami przedsięwzięcia są: Gmina Stepnica, Teatr w Krzywym Zwierciadle, Teatr 6 i PÓŁ, Środowisko Inicjatyw Artystycznych „Hybadu” oraz Zachodniopomorska Offensywa Teatralna.

Tekst i fot. (akme)

„COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy „COGITO” – wczoraj w Gryfinie, dziś w Stepnicy

Komentarze

.
Gryfino, Stepnica - szanuję, ale żeby tak w OPOZYCJI !!
2018-07-21 21:19:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy