Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Byłeś na jubileuszu After Blues i śpiewałeś „Sto lat”? Usłyszysz się na płycie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2020-09-06 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-07 11:41
Byłeś na jubileuszu After Blues i śpiewałeś „Sto lat”? Usłyszysz się na płycie
 

Jubileuszowy koncert duetu After Blues odbył się w niedzielę w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Leszek Piłat i Waldemar Baranowski świętowali 40 lat wspólnego grania, pisania piosenek oraz koncertowania pod szyldem tej grupy. Występ został nagrany, bowiem wkrótce ma być wydany na płytach - CD oraz winylowej.

W pierwszej części koncertu duet wykonał te najbardziej znane swoje utwory, choćby "Mój raj", "Bluesada", Już nie kłam", "Ja mam bluesa", "Kiedyś lepiej musi być", jak też - z towarzyszeniem wokalistki Barbary Włodarczyk - piosenki z repertuaru Miry Kubasińskiej. Potem na scenie pojawili się goście zespołu, z kilku pokoleń, prezentujących różnorodne gatunki muzycznej: OPTY - MALNI,  The Blue Bus, Kapitan Stereo, Tragarze, Nikt, Quo Vadis i The Analogs. Każdy z wykonawców zagrał dwa utwory, z czego jeden z repertuaru jubilatów. Trzeba przyznać, że były to wyjątkowe i zaskakujące wykonania. Piosenki After Blues, kojarzone raczej z łagodnym brzmieniem, często też balladowym, w niedzielę zagrano heavy - metalowo, punkowo, rockowo, funkowo i hip - hopowo... Na finał z kolei wszyscy artyści wyszli na scenę, by razem z jubilatami zaśpiewać słowa znanego utworu duetu: "W górę wznieśmy szkło, za przyjaciół którzy jeszcze są. Wypij aż do dna, za przyjaciół, których jeszcze masz...".

Film: Monika Gapińska

Warto dodać, że jak to na urodzinach, był oczywiście wielki tort dla uczestników koncertu oraz chóralnie odśpiewane "Sto lat". Imprezę poprowadził autor wielu tekstów piosenek After Blues - Szymon Kaczmarek.

Duet After Blues ma na swoim koncie 13 autorskich płyt oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w całej Europie. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany był przez 18 lat). Muzycy tej grupy są dumą Szczecina, bowiem ich wkład w polską muzykę bluesową jest ogromny, co podkreślił prezydent miasta, Piotr Krzystek, w liście gratulacyjnym przesłanym do muzyków i odczytanym w trakcie niedzielnego koncertu. ©℗

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

X
2020-09-07 10:46:06
Jestem tu przypadkiem. Jak można w tych czasach nagrać video w rozdz. 640x360? Tak samo ze zdjęciami, 640x480. Serio?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA