środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Bluesowy czterdziestolatek. Pierwszy koncert zamkowy po pandemicznej przerwie

Bluesowy czterdziestolatek. Pierwszy koncert zamkowy po pandemicznej przerwie

Bluesowy czterdziestolatek. Pierwszy koncert zamkowy po pandemicznej przerwie
Data publikacji: 2020-07-05 12:22
Wywietleń: 777 462703

Pierwszy koncert zamkowy po pandemicznej przerwie zaplanowany jest na niedzielę (5 lipca). Wystąpi tu "bluesowy czterdziestolatek", bo tyle lat w tym roku obchodzi ten duet - After Blues. Początek występu na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich - o godz. 16.

After Blues zagra w składzie: Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal). W programie koncertu nie zabraknie m.in. utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej Trójki i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

Zespół After Blues od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską, ale także dwuosobowym składem, wykonującym swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium. Szczególną rolę odgrywa tu skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów. Na swym koncie mają 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach. Występowali w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. W 2009 roku duet ”był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę marszałka województwa zachodniopomorskiego - „Pro Arte” (za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami). W roku 2018 i 2019 artyści byli nominowani do Nagrody Artystycznej Szczecina za całokształt działalności.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie