środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kultura > Było muzycznie i warsztatowo

Było muzycznie i warsztatowo [GALERIA, FILM]

Było muzycznie i warsztatowo
Data publikacji: 2020-08-09 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-12 09:23
Wywietleń: 527 468849

Pomimo pandemii w Szczecinie trwają wakacyjne cykle "Różanego Ogrodu Sztuki" i "Różanki Dzieciom". To już 13. edycja lubianej przez mieszkańców imprezy. Tym razem wydarzenia odbywają się nie tylko w Różance, ale też na Wyspie Grodzkiej, gdzie najmłodsi uczestniczą w warsztatach, czytankach i spektaklach.

Pogoda dopisała szczecinianom, którzy w niedzielę licznie przybyli na koncert rodzimego zespołu After Blues. Grupa mimo słonecznej aury postanowiła rozpocząć muzyczne wydarzenie utworem pt. "Coraz zimniejsze dni". 

- Często wybieram się do "Różanki", kiedy tylko jest ciekawe wydarzenie - mówi p. Leonid, który dwadzieścia lat temu przyjechał do Szczecina z Białorusi. - Dzisiaj przyszedłem posłuchać dobrej muzyki. Panuje tutaj wyjątkowy klimat. Można się zrelaksować i odprężyć. Być może pojawię się też tutaj za tydzień, ponieważ mieszkam niedaleko. 

 

Grupa After Blues w tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Tworzy ją duet: Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, wokal).

Z kolei na Wyspie Grodzkiej odbyły się zajęcia dla najmłodszych w ramach "Różanki Dzieciom". Dzieci brały udział m.in. w warsztatach samodzielnego tworzenia miniaturowych dzieł sztuki – rośliny, zwierzątka i różne ozdoby z papieru. Nie zabrakło interaktywnego spektaklu.

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Zespół After Blues mimo słonecznej aury postanowił rozpocząć muzyczne wydarzenie utworem pt. "Coraz zimniejsze dni".

Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo Było muzycznie i warsztatowo

Komentarze

Nazwa
Niech Polański zrobi film o Kurtzmannie. Tylu naszych rodaków zasłużonych dla wolności czeka na uhonorowanie nazwą ulicy. Tyle organizacji i instytucji.
2020-08-12 09:09:27
ja
Fajnie,blusowo było. Dziękuję za chwilę oddechu w super otoczeniu. Aha i jeszcze dzięki za sprezentowany Kurier👌
2020-08-09 17:55:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie