Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Bliżej angielskojęzycznej kultury

Data publikacji: 16 marca 2016 r. 16:20
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:42
Bliżej angielskojęzycznej kultury
Fot. Dariusz Gorajski  

Trzydniowe spotkanie z kulturą Anglii, USA, Australii, Kanady, czyli krajów anglojęzycznych zorganizowało Gimnazjum nr 27 w Szczecinie. Dni Kultury Anglojęzycznej były okazją do podszlifowania znajoności języka przez gimnazjalistów ale również okazją do poznania zwyczajów panujących w tych krajach.

Lekcje języka angielskiego zmieniły się w interaktywne gry, a uczniowie stworzyli własny londyński autobus. - Te dni to okazja do pogłębienia wiedzy o krajach anglojęzycznych – mówią organizatorki wydarzenia Jonnna Byczkiewicz i Joanna Sadłowska. - Celem głównym jest jednak budowanie wśród uczniów poczucia, że są obywatelami świata.

Uczniowie Gimnazjum nr 27 uczestniczyli w zajęciach interaktywnych po angielsku, mieli okazję też poznać sporo piosenek w języku angielskicm. Podczas zajęć z wykorzystaniem metody outdoor mogli stworzyć swój doble decker z użyciem prześcieradeł, zaś w środę odbyły się przygotowane przez gimnajalistów prezentacje poszczególnych krajów.

- Propagowanie wiedzy o odmiennych kulturach i promowanie tolerancji jest jednym z priorytetów naszej szkoły. Dwukrotnie braliśmy udział w międzynarodowych projektach Commenius (dziś Erasmus+). Ostatni zakończył się w 2015 r. a szkoła już przygotowuje się do następnego. Zależy nam, by nasi uczniowie byli dumni że są Polakami i że jako Polacy przynależą do kultury Europy a tym samym świata – powiedziała dyrektor szkoły Renata Sławecka-Taczała. – Naszym zadaniem jest nauczyć ich otwartości i szacunku do innych kultur. ©℗

(el)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA