środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Gimnazjaliści o miłości

Gimnazjaliści o miłości

Gimnazjaliści o miłości
Data publikacji: 2016-02-19 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1879 120692

Uczniowie szczecińskich gimnazjów udowodnili w piątek, że potrafią świetnie śpiewać. W dodatku śpiewać o miłości. Konkurs piosenki walentynkowej po angielsku po raz ósmy zorganizowało Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie. Zdaniem jurorów poziom był bardzo wysoki.

W grupie 22 wykonawców zaprezentowali się soliści i duet z Gimnazjów nr: 5, 6, 7, 9, 12, 23, 27, 29, 34, 37 oraz Szczecin Internarional School. Wokaliści wykonywali utwory w języku angielskim acapella, z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem na żywo.

Pierwsze miejsce zdobyła Klara Gorąca z Gimnazjum nr 12, drugie miejsce zajęła Natalia Herfort z Gimnazjum nr 7, a trzecie - Olaf Szteke z Gimnazjum nr 12.

-  Nie spodziewałam się takiej nagrody - powiedziała zwyciężczyni Klara Gorąca, która wystąpiła jako solistka i flecistka. - Do występów jestem przyzwyczajona, bo uczę się w popołudniowej szkole muzycznej drugiego stopnia i śpiewam w chórku szkolnym.

Natalia Herfort, zdobywczyni drugiego miejsca uczy się śpiewu klasycznego, a zdobywca trzeciego miejsca Olaf Szteke przyznał, że właśnie zaczął chodzić ma lekcje śpiewu, bo marzy o kształceniu z wokalistyki jazzowej.

- Jak co roku ścisła czołówka jest na bardzo wysokim poziomie - przyznała Marta Machowicz, anglistka w Gimnazjum nr 7 i organizatorka konkursu. -  Cieszy nas, że w tym roku w konkursie uczestniczyło dużo chłopców. W tej edycji było ich trzech, podczas gdy przez siedem minionych lat wystartowało zaledwie dwóch. Uczestnicy konkursu udowodnili swój talent i zawsze serce boli, gdy nagrodzić można tylko trzech wykonawców.

Utwory, po które sięgnęli gimnazjaliści to głownie piosenki współczesne takich wykonawców jak: John Legend, Rihana, Ed Sheran, Adele, Justin Bieber, ale były też klasyki Joe Cockera czy Celine Dion.

- Wysoki poziom konkursu wskazuje na to, że młodzież chce i lubi śpiewać. Wystąpili przede wszystkim soliści, co świadczy o ich obyciu scenicznym, gdyż dużo trudniej wystąpić solo niż w grupie  -  podsumowała jurorka Ewelina Wyka, polonistka Gimnazjum nr 7.

Wykonawcy oceniani byli nie tylko od strony muzycznej i prezentacji scenicznej, ale również pod kątem poprawności językowej.

- Od strony językowej uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wymowa była bardzo dobrze wyćwiczona, dobrze zaakcentowana - podkreśliła jurorka Anna Cembrowska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 7. - Prezentowany repertuar był zróżnicowany, co też pokazuje duże  obycie muzyczne.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Jedyny duet konkursu: Wiktoria Raciborska i Karolina Raciborska z Gimnazjum nr 9 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy