Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Gimnazjaliści o miłości

Data publikacji: 19 lutego 2016 r. 20:43
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:42
Gimnazjaliści o miłości
 

Uczniowie szczecińskich gimnazjów udowodnili w piątek, że potrafią świetnie śpiewać. W dodatku śpiewać o miłości. Konkurs piosenki walentynkowej po angielsku po raz ósmy zorganizowało Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie. Zdaniem jurorów poziom był bardzo wysoki.

W grupie 22 wykonawców zaprezentowali się soliści i duet z Gimnazjów nr: 5, 6, 7, 9, 12, 23, 27, 29, 34, 37 oraz Szczecin Internarional School. Wokaliści wykonywali utwory w języku angielskim acapella, z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem na żywo.

Pierwsze miejsce zdobyła Klara Gorąca z Gimnazjum nr 12, drugie miejsce zajęła Natalia Herfort z Gimnazjum nr 7, a trzecie - Olaf Szteke z Gimnazjum nr 12.

-  Nie spodziewałam się takiej nagrody - powiedziała zwyciężczyni Klara Gorąca, która wystąpiła jako solistka i flecistka. - Do występów jestem przyzwyczajona, bo uczę się w popołudniowej szkole muzycznej drugiego stopnia i śpiewam w chórku szkolnym.

Natalia Herfort, zdobywczyni drugiego miejsca uczy się śpiewu klasycznego, a zdobywca trzeciego miejsca Olaf Szteke przyznał, że właśnie zaczął chodzić ma lekcje śpiewu, bo marzy o kształceniu z wokalistyki jazzowej.

- Jak co roku ścisła czołówka jest na bardzo wysokim poziomie - przyznała Marta Machowicz, anglistka w Gimnazjum nr 7 i organizatorka konkursu. -  Cieszy nas, że w tym roku w konkursie uczestniczyło dużo chłopców. W tej edycji było ich trzech, podczas gdy przez siedem minionych lat wystartowało zaledwie dwóch. Uczestnicy konkursu udowodnili swój talent i zawsze serce boli, gdy nagrodzić można tylko trzech wykonawców.

Utwory, po które sięgnęli gimnazjaliści to głownie piosenki współczesne takich wykonawców jak: John Legend, Rihana, Ed Sheran, Adele, Justin Bieber, ale były też klasyki Joe Cockera czy Celine Dion.

- Wysoki poziom konkursu wskazuje na to, że młodzież chce i lubi śpiewać. Wystąpili przede wszystkim soliści, co świadczy o ich obyciu scenicznym, gdyż dużo trudniej wystąpić solo niż w grupie  -  podsumowała jurorka Ewelina Wyka, polonistka Gimnazjum nr 7.

Wykonawcy oceniani byli nie tylko od strony muzycznej i prezentacji scenicznej, ale również pod kątem poprawności językowej.

- Od strony językowej uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wymowa była bardzo dobrze wyćwiczona, dobrze zaakcentowana - podkreśliła jurorka Anna Cembrowska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 7. - Prezentowany repertuar był zróżnicowany, co też pokazuje duże  obycie muzyczne.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Jedyny duet konkursu: Wiktoria Raciborska i Karolina Raciborska z Gimnazjum nr 9 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA