Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Mini-biblioteka w budce telefonicznej

Data publikacji: 29 marca 2016 r. 12:21
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2016 r. 15:29
Mini-biblioteka w budce telefonicznej
 

W budce telefonicznej we włoskim mieście Massa w Toskanii otwarta została mini-biblioteka publiczna. Można z niej bezpłatnie wypożyczyć książki. Z inicjatywą tą wystąpiły lokalne władze inspirując się podobnymi pomysłami z Wielkiej Brytanii, Portugalii i USA.

Kabina telefoniczna należała do włoskiego operatora i w ostatnich latach stała praktyczne nieużywana. Dlatego, tak jak w setkach miast i miasteczek w całych Włoszech, firma telefoniczna postanowiła ją zdemontować i wywieźć. Jednak zainteresowanie nią wyraziło lokalne stowarzyszenie wolontariatu, które postanowiło zrobić z niej użytek i zapewnić temu miejscu drugie życie. Zawarto porozumienie, na mocy którego operator zabrał tylko aparat telefoniczny.

Ochotnicy organizacji wyremontowali zaś budkę, pomalowali na biało i niebiesko, zamontowali półki, a na nich ustawili dziesiątki książek. Każdy mieszkaniec Massy może przyjść i w dowolnej chwili pożyczyć z niej książkę. Wszystkich zachęca się również do tego, by uzupełniali zbiory miniaturowej biblioteki i przynosili tomy z domu, aż do wyczerpania miejsca na półkach. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janek C.
2016-03-29 15:17:18
W Hamburgu tez jest taka budka,nie wiem czy mozna wypozyczac - na reklamie mozna wyczytac - ksiazka ktora Ci sie znudzila moze byc wymieniona na inna z budki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA