wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Biblioteka w szpitalu

Biblioteka w szpitalu [GALERIA]

Biblioteka w szpitalu
Data publikacji: 2018-11-01 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1182 359066

Fundacja Zaczytani.org we współpracy z firmą Provident przekazała szpitalowi „Zdroje" w Szczecinie Zaczytaną Bibliotekę. W uroczystym otwarciu placówki wzięli udział aktorzy Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska-Cyrwus.

- To już 648. biblioteka, którą otworzyła Fundacja Zaczytani.org. - podkreśla Agnieszka Pawlak, prezeska fundacji. - Mamy nadzieję, że za kilka lat nasze półki będzie można znaleźć we wszystkich szpitalach w Polsce.

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki w oddziale okulistycznym szpitala w Szczecinie było spotkanie z Piotrem Cyrwusem i Mają Berełkowską-Cyrwus. Artyści opowiedzieli dzieciom o przygodach Pchły Szachrajki.

- Cieszę się, że mogłam wraz z Fundacją Zaczytani spotkać się z najmłodszymi pacjentami. To ogromna przyjemność móc pomóc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji - powiedziała Maja Berełkowska-Cyrwus. - Dzieci mają zdumiewającą umiejętność bezgranicznego angażowania się w opowiadane i czytane im historie. Warto z tego korzystać, ucząc je w ten sposób radzenia sobie z uczuciami i emocjami - dodał Piotr Cyrwus.

Zaczytani od 2013 r. promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek w oddziałach szpitalnych. Zaczytane Biblioteki nie działają tak jak tradycyjne, ponieważ dzieci mogą zabierać z nich książki ze sobą do odmów.

Fundacja Zaczytani.org poza zbieraniem książek i otwieraniem bibliotek w szpitalach prowadzi również program wolontariacki. Od dwóch lat wolontariusze fundacji odwiedzają dzieci w ZOZ-ach w siedmiu największych miastach w Polsce. Spotkania poświęcone są wspólnemu czytaniu i ... bajkoedukacji. Co to jest? Bajkoedukacja to proces, w którym dzieci oswajają swoje uczucia i emocje dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie.

(lw)

Na zdjęciu: W przekazaniu szpitalowi „Zdroje" Zaczytanej Biblioteki wzięli udział znani aktorzy: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska-Cyrwus.

Fot. Zaczytani.org

 

Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie