niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Kultura > Biblioteka zaprasza na wakacje

Biblioteka zaprasza na wakacje

Biblioteka zaprasza na wakacje
Data publikacji: 2018-08-09 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1077 342258

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na sierpniowe wydarzenia, przede wszystkim najmłodszych czytelników. Wszystkie zajęcia są darmowe.

I tak w filii nr 4 przy ul. Barnima 25 w środy i czwartki, w godz. 13-14, będą się odbywały spotkania pod hasłem "Wieczne mity". Jak informuje biblioteka: "Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i  Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych”.

Filia nr 48 przy ul. Rydla 93 zaprasza 9, 16, 23 i 30 sierpnia o godz. 13  na wakacyjne  warsztaty z Basią, ulubienicą małych czytelników, bohaterką serii książek Zofii Staneckiej. Cykl spotkań poświęcony będzie poszczególnym książkom. Dziś to  „Basia i podróż”, 16 sierpnia - „Basia i biwak”, 23 sierpnia  - „Basia i upał w zoo” a 30 sierpnia  - „Basia i basen”.

Propozycja Promediów przy al. Wojska Polskiego 2 to "Ekologiczny sierpień". Odbędą się 3 spotkania z  EkoPaką, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek ekologicznych związanych z materiałami wtórnymi, takimi  jak papier, plastik oraz aluminium. Będą to zajęcia twórcze, na których dzieci będą  pracowały nie tylko głową, ale i rękami uzbrojonymi w nożyczki, pędzle, klocki czy druciki  aluminiowe. MBP obiecuje "świetną zabawę, której granice wyznaczy dziecięca wyobraźnia, a  ekologiczne treści zostaną zaszczepione bezboleśnie i trwale w młodych umysłach". Zajęcia przeznaczone są dla  dzieci w wieku 6-9 lat. Każde spotkanie zacznie się o godz.  13. Dziś sierpnia bohaterem będzie aluminium, 16 sierpnia -  tworzywa sztuczne a 23 sierpnia - papier.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, pod numerem tel. 91 506 50 56  lub mailowo filia54@mbp.szczecin.pl ©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

pipi
"Biblioteka zaprasza na wakacje", a gdy będę "przeprowadzał" się jak radny Dorżynkiewicz to wlepi mi karę!...Nie zemną takie numery B..
2018-08-09 21:18:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie