środa, 21 października 2020.
Strona główna > Kultura > Biblioteka zaprasza na wakacje

Biblioteka zaprasza na wakacje

Biblioteka zaprasza na wakacje
Data publikacji: 2018-08-09 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1291 342258

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na sierpniowe wydarzenia, przede wszystkim najmłodszych czytelników. Wszystkie zajęcia są darmowe.

I tak w filii nr 4 przy ul. Barnima 25 w środy i czwartki, w godz. 13-14, będą się odbywały spotkania pod hasłem "Wieczne mity". Jak informuje biblioteka: "Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i  Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych”.

Filia nr 48 przy ul. Rydla 93 zaprasza 9, 16, 23 i 30 sierpnia o godz. 13  na wakacyjne  warsztaty z Basią, ulubienicą małych czytelników, bohaterką serii książek Zofii Staneckiej. Cykl spotkań poświęcony będzie poszczególnym książkom. Dziś to  „Basia i podróż”, 16 sierpnia - „Basia i biwak”, 23 sierpnia  - „Basia i upał w zoo” a 30 sierpnia  - „Basia i basen”.

Propozycja Promediów przy al. Wojska Polskiego 2 to "Ekologiczny sierpień". Odbędą się 3 spotkania z  EkoPaką, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek ekologicznych związanych z materiałami wtórnymi, takimi  jak papier, plastik oraz aluminium. Będą to zajęcia twórcze, na których dzieci będą  pracowały nie tylko głową, ale i rękami uzbrojonymi w nożyczki, pędzle, klocki czy druciki  aluminiowe. MBP obiecuje "świetną zabawę, której granice wyznaczy dziecięca wyobraźnia, a  ekologiczne treści zostaną zaszczepione bezboleśnie i trwale w młodych umysłach". Zajęcia przeznaczone są dla  dzieci w wieku 6-9 lat. Każde spotkanie zacznie się o godz.  13. Dziś sierpnia bohaterem będzie aluminium, 16 sierpnia -  tworzywa sztuczne a 23 sierpnia - papier.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, pod numerem tel. 91 506 50 56  lub mailowo filia54@mbp.szczecin.pl ©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

pipi
"Biblioteka zaprasza na wakacje", a gdy będę "przeprowadzał" się jak radny Dorżynkiewicz to wlepi mi karę!...Nie zemną takie numery B..
2018-08-09 21:18:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie