sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Nauka > Dzieci i słowa

Dzieci i słowa

Dzieci i słowa
Data publikacji: 2018-09-17 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 2049 350765

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na rodzinne warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami. To jesienna edycja zajęć. Warsztaty odbędą się 17 września o godz. 18.00 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2.

- W każdym domu i w każdej rodzinie powstaje swoisty język domowy, który tworzą dzieci. Składają się na niego głównie powiedzonka, dziecięce "przekręty" i neologizmy, którymi mali słowotwórcy opisują świat - mówi Dariusz Bitner z MBP. - Podczas warsztatów przyjrzymy się ich znaczeniom i zinterpretujemy je obrazem, tzn. dzieci będą rysować a dorośli opisywać historię powstania danego powiedzenia. Powstałe prace zostaną przesłane do organizatorów programu, a najlepsze z nich utworzą "Słownik DoMowy". Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w odnajdywanie znaczeń pozwoli docenić bogactwo i możliwości języka, a także wzmocni więzi rodzinne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: promocja@mbp.szczecin.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Czas trwania: 90-120 minut.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie