Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Dzieci i słowa

Data publikacji: 2018-09-17 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Dzieci i słowa
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na rodzinne warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami. To jesienna edycja zajęć. Warsztaty odbędą się 17 września o godz. 18.00 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2.

- W każdym domu i w każdej rodzinie powstaje swoisty język domowy, który tworzą dzieci. Składają się na niego głównie powiedzonka, dziecięce "przekręty" i neologizmy, którymi mali słowotwórcy opisują świat - mówi Dariusz Bitner z MBP. - Podczas warsztatów przyjrzymy się ich znaczeniom i zinterpretujemy je obrazem, tzn. dzieci będą rysować a dorośli opisywać historię powstania danego powiedzenia. Powstałe prace zostaną przesłane do organizatorów programu, a najlepsze z nich utworzą "Słownik DoMowy". Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w odnajdywanie znaczeń pozwoli docenić bogactwo i możliwości języka, a także wzmocni więzi rodzinne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: promocja@mbp.szczecin.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Czas trwania: 90-120 minut.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ