czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Bez publiczności i w pustej hali. Wystąpił Budyń i muzycy Chango

Bez publiczności i w pustej hali. Wystąpił Budyń i muzycy Chango

Bez publiczności i w pustej hali. Wystąpił Budyń i muzycy Chango
Data publikacji: 2020-05-22 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 23:04
Wywietleń: 499 456447

To nie był koncert z cyklu tych, które od kilku tygodni można obejrzeć w internecie. Żadne tam domowe granie z kanapy, z psem biegającym pomiędzy muzykami. Nowa grupa Jacka "Budynia" Szymkiewicza, o nazwie #ukrytedowiadomości, wystąpiła na dużej scenie, profesjonalnie oświetlonej i nagłośnionej. Niestety, bez publiczności i w pustej hali. Ale poza tym było tak, jak na prawdziwym koncercie.

Mowa tu o piątkowym (22 maja) występie w szczecińskiej Netto Arenie. Był to pierwszy koncert z cyklu pn. Netto Online. Organizatorzy zapowiadają, iż w najbliższym czasie internauci mogą liczyć na takie wydarzenia muzyczne prosto z hali, pokazane w sieci. Wystąpią wtedy nie tylko lokalni muzycy, ale też artyści już uznani w kraju.

#UDW to autorski projekt Jacka Szymkiewicza (lidera zespołu Pogodno) i szczecińskiego zespołu Chango. Na piątkowym koncercie muzycy zaprezentowali całą swoją płytę, która jednak jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Artyści nagrali ją dla wytwórni "Mystic Production'. Tej samej, która jako pierwszy wydawca muzyczny w Polsce, w minioną niedzielę zawiesił współpracę z radiową Trójką (jako protest na to, co wydarzyło się z Listą Przebojów i odejściem większości dziennikarzy tej stacji) i poprosił o nieemitowanie utworów z jego katalogu na antenie programu 3 Polskiego Radia.

A oto co o wspomnianym materiale muzycznym opowiada Jacek Szymkiewicz: "Nagraną przed epidemią płytę odłożyliśmy na półkę. Tak jak, w obliczu jednej wielkiej niewiadomej w jaką zamieniła się przyszłość, odłożyliśmy nasze plany koncertowe i wydawnicze. Kiedy coraz bardziej okazywało się, że pochodząca z nowego materiału piosenka "Czas" i sytuacja wokół opowiadają tą samą historię, postanowiliśmy opublikować utwór w sieci. Z dnia na dzień pojawił się tytuł płyty i nazwa zespołu. Okoliczności podpowiadają kolejne kroki.”.

(MON) 

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie