Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Artyści ze Lwowa wystąpią w niedzielę w Willi Lentza!

Data publikacji: 01 kwietnia 2022 r. 17:52
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2022 r. 08:29
Artyści ze Lwowa wystąpią w niedzielę w Willi Lentza!
Na zdjęciu: Roksoliana Zakopets  

Już w niedzielę (3 kwietnia) w szczecińskiej Willi Lentza będzie znakomita okazja wysłuchać koncertu w wykonaniu znakomitych artystów ukraińskich. Każdy z nich jest laureatem międzynarodowych konkursów, festiwali i przeglądów. Początek koncertu o godzinie 17. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu: Juvenum Hortus.

"Młodzi artyści wraz ze swoimi pedagogami przyjadą do Szczecina na nasze zaproszenie, a tuż po szczecińskim koncercie wyjadą na tournée po Europie, które rozpoczną już 4 kwietnia w Berlinie. Wydarzenie, będące wyrazem solidarności z narodem ukraińskim, da instrumentalistom i wokalistom możliwość wystąpienia przed publicznością i oderwania się choćby na chwilę od traumy związanej z wojną, utratą instrumentów i rozdzieleniem z najbliższymi" - podkreślają organizatorzy.

Wśród wspomnianych, lwowskich wykonawców znajdą się m.in.: pianiści – Igor Bachmut, Anna Koziak i Marija Shvydkiv, skrzypaczki – Elwira Moroz, Roksoliana Zakopets, oboista – Michał Kulynych, wokaliści – Jaryna Shvydkiv (mezzosopran) i Eugeniusz Leszczenko (baryton) oraz profesor Lev Zakopets – dyrektor Specjalistycznego Liceum Muzycznego we Lwowie, wykładowca Rówieńskiego Uniwersytetu Humanistycznego.

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A nie lepiej...?
2022-04-03 00:07:13
Bylo by ... by Wystapili przed Walczacymi tam Zolnierzami w Obronie Wolnosci Ukrainy...?/!! Lub Pomagali im tam w przy-Gotowywaniu Posilkow... byc Sanitariuszkami... czy zajmowac sie Samotnymi tam jeszcze dziecmi i Starcami... !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA