Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Artyści SAIE w Szczecinie. Jesteśmy nad Miedwiem! [GALERIA]

Data publikacji: 2022-08-05 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-05 13:49
Artyści SAIE w Szczecinie. Jesteśmy nad Miedwiem!
 

XX Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne SAIE pod hasłem "Jesteśmy" odbywają się nad jeziorem Miedwie. Zjechało tam ponad 30 artystów z całej Polski m.in. ze Szczecina, Wolina, Koszalina, Międzyzdrojów i Katowic. Warsztaty mają charakter międzynarodowy. W tym roku biorą w nim udział artyści z Lubeki, Gerswalde, Frankfurtu i Berlina.

Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej w Szczecinie. Artyści od 29 lipca tworzą nad Miedwiem. Malują nie tylko nadmiedwiańskie krajobrazy, ale też scenki z dramatycznych wydarzeń, których doświadczają Ukraińcy w wojnie z Rosją.

- Nie da się od tego uciec – komentuje Hanna Michalska – Żurych, jedna z uczestniczek pleneru, mieszkanka Morzyczyna. – Namalowałam trzy obrazy przedstawiające uciekających uchodźców oraz matki z dziećmi. Podczas pleneru artyści malują, fotografują, tworzą grafiki i muzykę. Jego owocem będzie wystawa w sobotę, 6 sierpnia o godz. 14 w muszli koncertowej w Morzyczynie.

- Zapraszamy do oglądania naszych dzieł – mówi Wanda Żychniewicz, prezes SAIE w Szczecinie. – O godz. 18 odbędzie się w Morzyczynie koncert wieńczący nasze 20. już warsztaty artystyczne.

Tekst i fot. Wioletta Mordasiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA