piątek, 17 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Zwiększenie cięć w Białowieży? Szyszko zadowolony

Zwiększenie cięć w Białowieży? Szyszko zadowolony

Zwiększenie cięć w Białowieży? Szyszko zadowolony
Data publikacji: 2017-10-19 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-22 10:53
Wywietleń: 1161 297562

Minister środowiska jest zadowolony z postanowienia NSA oddalającego skargę kasacyjną Rzecznika Praw Obywatelskich ws. zwiększenia cięć na terenie Nadleśnictwa Białowieża. Jan Szyszko powiedział, że decyzja sądu potwierdza, że prawo jest w Polsce przestrzegane.

Biuro RPO poinformowało, że Naczelny Sąd Administracyjny oddalił tego dnia skargę kasacyjną Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w sprawie decyzji ministra środowiska, umożliwiającej zwiększenie cięć na terenie Nadleśnictwa Białowieża. Jak podano, postanowienie NSA jest prawomocne i nie podlega zaskarżeniu. RPO w komunikacie na swojej stronie napisał, że w praktyce oznacza to, że nie jest możliwe skontrolowanie przez polski sąd zgodności z prawem zmian wprowadzonych w planie urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, które przewidują zwiększenie ilości pozyskania drewna.

– Postanowienie NSA to dla mnie bardzo dobra decyzja. Stwierdza, że w Polsce prawo jest przestrzegane. Stworzony przez Lasy Państwowe aneks (do planu urządzenia lasu – PAP), który przeszedł wszelkie procedury nie łamie polskiego prawa i wszystko jest w porządku – powiedział minister Jan Szyszko. Szef resortu środowiska przypomniał, że także we wtorek przed Trybunałem Sprawiedliwości UE odbyło się drugie wysłuchanie w sprawie zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

– W Luksemburgu zarzucono nam, że nadmiernie wycinamy. Tu się okazało, że (wszystko odbywa się – PAP) zgodnie z prawem, popartym również analizami, oceną oddziaływania na środowisko. Oczywiście czekam w tej chwili na decyzję trybunału. Mam wrażenie, że on również ma trudności w zrozumieniu tego, co KE chciała zrobić – powiedział minister. Jak podkreślił, Puszcza Białowieska to "wielkie dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze miejscowej ludności, polskiej myśli ochrony przyrody, polskiej myśli leśnej, szkoły leśnej i łowieckiej".

– Unia podnosi, że to są lasy nietknięte ręką człowieka. Tymczasem są to lasy z jedną z najlepiej udokumentowanych historii użytkowania od kilkuset lat – dodał minister.  

(pap)

Na zdjęciu: Minister Jan Szyszko

Fot. PAP

Komentarze

Minister Sahara
Jak ja będę - to nic ne będzie. Mój program, to program Kononowicza.
2017-10-22 10:18:59
;-(
Jak tam odstrzelenie 20 żubrów,?,NSA zrobił co musiał ...
2017-10-21 21:48:52
Jarun
Rzecznika Prawa Obywatelskich trzeba wywalić na zbity pysk i zlikwidować ten sztuczny, niepotrzebny, urzędniczy twór !
2017-10-21 20:28:13
k
Rzecznik praw korników ! Co on miał z biologii ?? O co "walczy " ?
2017-10-21 17:53:42
knypek
Sahara jest ministrem i nie musi powstawać :-))
2017-10-21 16:16:14
lewakom stop!
Przecież to oczywiste, że polscy leśnicy wiedzą lepiej od jakiegoś lewaka o nazwisku niepolskim ile można wyciąć drzew. Tak jak to polscy leśnicy urządzają polskie lasy, a nie krzykliwi lewacy. Wszystkich zatroskanych "fachofców" informuję, że po niedawnych nawałnicach jest kilkadziesiąt tysięcy hektarów do ponownego urządzenia. Któryś z was pojechał pomagać polskim leśnikom w tym zadaniu? Może "fachofcy" z Basty, którzy niedawno protestowali przed budynkiem dyrekcji Lasów Państwowych? Nie pozwolicie chyba, gadatliwe cwaniaczki, żeby Sahara powstała w okolicach Chojnic?!
2017-10-21 14:54:11
,
Dobre : Minister Sahara :-)) i prawdziwe...niestety :-(
2017-10-21 10:24:13
córka leśniczego
Niestety minister widocznie wyciąłby połowę puszczy białowieskiej byle dotrzymać słowa o dostawie drzewa widocznie dla jakiegoś zaprzyjaźnionego tartaku.
2017-10-21 10:09:40
Pytanie do... Prezes i sekta
A co z bylymi I-mi Sekretarzami i ich Sektami... z bylych 70 lat tj. 1945-2015 ! I co ty na to... ? Ciekawym jest tez, na PO-dstawie jakich warunkow i zasad - Redakcja zatrudnia Jaruna...??
2017-10-21 00:56:48
ekolog
Kiedyś przed prawdziwym sądem - odpowie Szyszko za swoje występki, za szkodzenie Polsce! W każdym razie przejdzie do historii jako największy szkodnik lasów!
2017-10-20 21:02:49
Prezes i sekta
Będziemy my pisiorki bronic Szyszki do ostatniego drzewa :-))), że ma rację. Dobre. Sekta jednak otumania, zaczadza umysły i robi z ludzi stado baranów. Żadnej krytyki - prezes naszym guru, naszym bogiem.
2017-10-20 20:59:22
@Jarun
Wymyśliłem dla ciebie przydomek: Upierdliwy Ignorant. Ciekawe, czy się przyjmie.
2017-10-20 19:44:52
lewactwo to choroba
Całe szczęście, że w NSA panuje rozsądek, gdy durnowate pajace bronią szkodnika, jakim jest kornik.
2017-10-20 19:43:34
nuraJ
"...wymyśliłem przydomek: Minister Sahara"....BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA :FD:DLDLD WTF :D:D:D dobre !
2017-10-20 19:31:10
Jarun
Dla pana ministra wymyśliłem przydomek: Minister Sahara. Ciekaw jestem czy się przyjmie.
2017-10-20 17:35:25