czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Szyszko: Usunąć 1,3 mln drzew

Szyszko: Usunąć 1,3 mln drzew

Szyszko: Usunąć 1,3 mln drzew
Data publikacji: 2017-07-31 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1316 284307

Jak podkreśla minister środowiska Jan Szyszko – obecnie w puszczy jest ok. 1,3 mln zarażonych kornikiem drzew i trzeba je usunąć jeszcze w tym roku.

Według niego, „gdyby wycięto te drzewa, byłaby całkowita kontrola nad populacją tego gatunku i nie byłoby problemów”, ponieważ „jedno drzewo zarażało mniej więcej 30 w jednej generacji (…) A teraz mamy, z tego co mi dzisiaj powiedziano, ok. 1 mln 300 tys. zarażonych drzew i te drzewa trzeba za wszelką cenę szybko usunąć, po to żeby zahamować proces”.

Tymczasem Trybunał Sprawiedliwości UE podjął wstępną decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej – poinformowała rzeczniczka trybunału Holly Gallagher. Dodała, że jest to środek tymczasowy.

Rzecznik Ministerstwa Środowiska Aleksander Brzózka powiedział, że do resortu nie wpłynął żaden oficjalny dokument w tej sprawie. „Jak tylko taki dokument otrzymamy, to oczywiście odniesiemy się do niego” – napisał w oświadczeniu. Natomiast, polski dyplomata w Brukseli powiedział, że decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE oznacza, że jeśli Polska nie wstrzyma wycinki, to grożą nam kary.

(pap)

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Komentarze

Dzięcioł
W artykule podano, że jedno chore drzewo zaraża 30 następnych w jednej generacji kornika ale nie dopisano, że w ciągu roku wylęga się pięć generacji kornika. Skala zniszczeń będzie się potęgować do niespotykanych rozmiarów. Przypomnę, że zaczęło się od 29 zainfekowanych drzew zidentyfikowanych przez leśników w Puszczy Białowieskiej, których ekoterroryści nie pozwolili na czas wyciąć. Dziś powinni stać przed sądem za sabotaż! W dalszym ciągu stacyjki telewizyjne typu ruski TVN czy Polsat TW Zegarka czy politycy totalnej opozycji szczują Polaków przeciwko polskim leśnikom, którzy walczą z plagą kornika drukarza. Im się nie dziwię, bo temu towarzystwu im gorzej w Polsce tym lepiej, ale dziwię się niektórym Polakom, że ich słuchają i dają sobie wmówić, że jakiś bubek z Brukseli albo zielony anarchista ma większą wiedzę i interes w zachowaniu polskiego lasu niż polski leśnik. Wstydźcie się (niektórzy) Polacy! Z naiwności się wyrasta, tylko czy puszcza do tego czasu aż zmądrzejecie dotrwa?
2017-07-31 21:41:01
OK.2010
do maxi Czy zjedzą je korniki czy MINISTER SZYSZKO jaka to różnica i tak tych drzew tam nie będzie. Zostanie zamiast puszczy lasek BIAŁOWIESKI TEGO CHCEMY.
2017-07-31 18:00:56
maxi
Czy TS UE sterowany wrogami Polski gdy zniknie nam puszcza bo zjedzą ja korniki wypłaci nam odszkodowanie za swoje polityczne decyzje? Czy ten Gallagher pójdzie do więzienia za takie decyzje?
2017-07-31 10:44:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy